אמנות לנוער

יוצרים גדולים עם יוצרים קטנים בקרית גת
תוכנית מיוחדת, המיועדת לבני נוער בקרית גת נפתחה כעת בפעם השביעית ביוזמת מועצת הפיס לתרבות ולאמנות. במסגרת התוכנית יוכל הנוער ליצור בתחומי האמנות השונים (כתיבה, תיאטרון, קולנוע, מוזיקה ואמנות) לצד מיטב האמנים

מועצת הפיס לתרבות ולאמנות מקיימת זו השנה השביעית את מיזם “יוצרים קטנים עם יוצרים גדולים” בישובים ברחבי הארץ. המיזם מפגיש בני נער בגילאים 13-15 עם היוצרים המובילים בארץ, במטרה לאפשר להם היכרות עם תחומי היצירה באמצעות עבודה משותפת עם אמנים בעלי שם ושעור קומה.

לאחר שבשנים הקודמות התקיימה הפעילות בערים, עיירות פיתוח ויישובים רבים בכל רחבי הארץ השנה הוחלט לקיים את הפרויקט בקרית גת.

במסגרת הפרויקט, יתקיימו מספר מפגשים במתכונת של סדנאות יצירה, אשר יונחו על ידי אמנים מפורסמים. כל סדנא תמשך 3 שעות, אחת לשבוע בימי ראשון, בין השעות 16:00-19:00, עד סוף שנת הלימודים.

ההשתפות בסדנאות הינה ללא תשלום ופתוחה בפני כל בני הנוער המעוניינים ליטול חלק בסדנאות. הסדנאות יתקיימו בבית הספר המקיף ע”ש רבין, קרית גת.

האמנים המשתתפים:
סדנא לכתיבה יוצרת בהנחיית הסופרת דורית רביניאן
סדנא לתיאטרון בהנחיית השחקנית שרה פון שוורצה
סדנא לקולנוע בהנחיית העורכת והבימאית יעל בדרשי
סדנא למוזיקה בהנחיית המלחין והזמר בן ארצי
סדנא לאמנות בהנחיית האמן יהודה פורבכראי

מטרת המפגשים הינה פתיחת צוהר לעולם רוחני עשיר לבני הנוער והקניית ערכי תרבות למי שהינם רחוקים כלכלית, תרבותית ופיזית ממוקדי השפע. לפרויקט התגייסו מיטב האמנים, מתחומים שונים, מתוך רצון לחשוף את הצעירים לתרבות על רבדיה העמוקים ומתוך כוונה להראות כי התרבות היא לא רק אותה תרבות רייטינג המציפה בימים אלה את כלי התקשורת, אליהם הם נחשפים באופן שוטף. 

עד כה התקיים המיזם באופקים, באר שבע, קריית שמונה, צפת, חצור הגלילית, לוד ורמלה.

הנה וידאו קצר המציג את הפעילות במסגרת התוכנית המיוחדת בשנים הקודמות: 

חזרה לחדשות ועדכונים

אני רוצה להשאיר פרטים ושיצרו איתי קשר