מגזין האינטרנט the squeeze

עבודה “חדשה” של ואן גוך נחשפה באמסטרדם

מוזיאון ואן גוך באמסטרדם חשף לפני כמה ימים עבודה “חדשה” של המאסטר ההולנדי שנמצאה ותויגה מיד כחוויה חד פעמית.

העבודה, הנקראת “Sunset at Montmajour” היא ציור נוף בשמן על בד והיא נחשפה לקול מחיאות כפיים על ידי מנהל המוזיאון אקסל רויגר, אשר הכריז על האקט כיחיד ומיוחד בכל שנות קיומו של המוזיאון.

הציור מתאר נוף של עצי אלון והוא הובא למוזיאון מאוסף פרטי. חוקרים שונים וידאו כי אכן מדובר ביצירה מקורית של האמן תוך שהם משווים אותה עם הטכניקות של ואן גוך ועם מכתב אותו כתב ב-4 ביולי 1888, בו הוא מתאר את הציור עצמו.

הציור המתין במשך שנים לגילוי לציבור הרחב בעליית הגג של אספן נורווגי אשר רכש אותה במחשבה כי מדובר בזיוף בשנת 1908.

“הגילוי הזה הוא חוויה המתרחשת רק פעם בחיים” כך מסר החוקר לואי ואן טילבורו, שעזר בתהליך האותנטיפיקציה של הציור. “אין ספק שמדובר בואן גוך אמתי”.

מוזיאון ואן גוך פתח את שעריו לציבור בחודש מאי האחרון, עם תערוכה חדשה מעבודותיו של המאסטר ההולנדי, והוא היה המוזיאון האחרון ששיפוצו הושלם בעיר מבין שלושת המרכזיים שבה. הוא ממוקם ברובע ההיסטוריה של אמסטרדם, Museumplein בו מוצגים עוד אוצרות לאומיים הולנדיים, כמו “משמר הלילה” של רמברנדט, המוצג במוזיאון ה-Rijksmuseum.

מוזיאון ואן גוך כולל 200 עבודות, מתוכן 140 של המאסטר עצמו ועוד כ-60 עבודות של אמנים עכשוויים. בין יצירותיו של ואן גוך המוצגות במקום ניתן למנות את “The bedroom”, the “Irises”, “The Potato Eaters” ואת “Wheatfield with crows”.

הציור “החדש”  יוצג במוזיאון החל מה-24 ספטמבר לצד עבודות נוספות של המאסטר. עם פתיחתו המחודשת, צפוי המוזיאון למשוך אליו כ-1.2 מיליון מבקרים בשנה והוא גם נחשב לאחד המוזיאונים הפופולאריים ביותר בעולם.

לכתבה המלאה במגזין the squeeze לחצו כאן>>

חזרה לחדשות ועדכונים