מגזין האינטרנט The squeeze

בנקסי מכר עבודות בסנטרל פארק בניו יורק ב-60$

אמן הרחוב הבריטי הנודע בעולם בנקסי מכר לציבור העוברים והשבים בסנטרל פארק בניו יורק עבודות מקוריות על קנבסים במחיר של 60$ בלבד בסוף השבוע, כחלק מרזידנסי של חודש בעיר.

למרות שעבודותיו נמכרות בדך כלל במאות אלפי דולרים, הודיע בנקסי באתר האינטרנט שלו כי התעניינות מועטה ומכירות לא מזהירות הניבו מהמכירה המאולתרת כ-420$ בלבד.

דוכן המכירה הוצב בפארק ביום ה-13 לתערוכת הפופ-אפ הנוכחית של האמן המוצגת בניו יורק. בנקסי, אמן גרפיטי בריטי נודע, שזהותו האמיתית מעולם לא נחשפה באופן רשמי, הבטיח לחשוף עבודות חדשות מידי יום במהלך החודש, בכל פעם במיקום אחר בעיר.

בנקסי אמר כי דוכן המכירה היה ניסיון חד פעמי שלא יפתח שוב, לאכזבתם של מעריציו הרבים, אשר פספסו את ההזדמנות לרכוש את אחת מעבודותיו במחיר נמוך.

הבדים הלבנים עם הריסוס בשחור שעליהם, הוצעו למכירה כאמור במחיר של 60$ בלבד ולצד כל עבודה, ניצב גם הכיתוב “This is not a photo opportunity”.

וידאו קצר של המכירה המאולתרת הציג את המוכר בדוכן, אדם מבוגר ועייף למראה, חבוש במשקפי שמש וכובע מצחייה. לאחר מכן הוא צולם אוכל את ארוחת הצהריים שלו כדי להעביר את הזמן לפני המכירה הראשונה, שהתרחשה רק בשעה 15:30, לאישה שרכשה 2 עבודות קטנות עבור ילדיה, רק לאחר שהצליחה להתמקח על המחיר ולקבל 50% הנחה. כחצי שעה לאחר מכן, אשה נוספת מניו זילנד רכשה 2 עבודות נוספות. אדם אחר משיקאגו רכש 4 עבודות כדי לקשט בהן את ביתו החדש. וכך, עד השעה 18:00 בערב, סך כל המכירות עמדו על 420$ כאמור.

עבודות הסטנסיל של בנקסי, הידועות בשל ההומור הנועז שלהן והאקטיביזם הפוליטי המאפיין אותן, הפכו אותו מאמן גרפיטי מרדן לכוכב אמנות בעל כורחו. הוא דיבר בעבר בגלוי נגד המחירים המופרזים של עבודות האמנות שלו והזמין אנשים להוריד למחשב שלהם צילומים של עבודותיו בחינם מאתר האינטרנט שלו.

אחת מעבודותיו של בנקסי שהוצגו בניו יורק במסגרת שהותו בת החודש בעיר, היתה מיצב שכלל משאית, המשמשת בימים כתיקונם להובלת בשר לשחיטה, אותה הוא מילא בצעצועים פרוותיים. המשאית הוצגה לראשונה באזור ה-Meatpacking District והעבודה, שזכתה לשם האירוני the sirens of the lambs כללה כאמור בובות פרוותיות של חזירים, כבשים, תרנגולות ופרות, אותן הפעילו בובנאים. המיצב ימשיך לסייר בעיר במשך השבועיים הקרובים. עבודה נוספת של האמן שמסתובבת בעיר כוללת משאית שליחויות שהוסבה לגינה ניידת, עם קשת בענן, מפל ופרפרים.

לכתבה המלאה לחצו כאן>>

חזרה לחדשות ועדכונים

אני רוצה להשאיר פרטים ושיצרו איתי קשר