מגזין האינטרנט thesqueeze

“ונציה של הצפון” חוגגת 400 שנה לתעלות
צילום באדיבות: tjuel

אמסטרדם מציינת כעת 400 שנה לתעלות המתפתלות המאפיינות את העיר, בחגיגות שיכללו מספר קונצרטים באוויר הפתוח, פסטיבלים ותערוכות אמנות.

מה שהחל כתכנון אורבני מתוחכם במאה ה-17, במהלך תור הזהב ההולנדי, הפך כיום למוקד משיכה תיירותי בפני עצמו, עם למעלה מ-100 ק”מ של תעלות היוצרות מעגלים מתמשכים, הידועים גם בשם: “טבעת התעלות” של אמסטרדם.

ב-2010, הפלא הארכיטקטוני, המורכב מ-165 תעלות המחוברות באמצעות 1281 גשרים שונים, הוכרז באופן רשמי כאתר מורשת לאומית על ידי ארגון אונסק”ו.

בעוד רבים מכנים את העיר כ”ונציה של הצפון”, גורמים בעיר עצמה מדגישים כי למעשה, באמסטרדם ישנה כמות גשרים הגדולה פי 3 מזו של העיר האיטלקית.

המסיבה הגדולה ביותר שתערך בעיר לכבוד המאורע תתרחש בסוף החודש, ב-30 באפריל, הוא “יום המלכה” ו-800,000 מבקרים צפויים להתפרש לאורך התעלות בנחיל הצבוע כתום.

השנה, יערכו החגיגות השנתיות באוירה חגיגית יותר, שכן המלכה הנוכחית של הולנד, ביאטריקס, עתידה לפנות את כס המלוכה לדור המלכותי הבא: לבנה הבכור, שיוכתר למלך וויליאם-אלכסנדר ולאשתו, שתקרא מעתה המלכה מקסימה.

המלך וויליאם-אלכסנדר יהפוך למלך הראשון של הולנד מאז 1890 ויהיה בן 46 כשיעלה לכס המלוכה.

הזוג המלכותי יפליג לאורך התעלות בספינה מלכותית לפני טקס ההכתרה, שיערך בכנסיית De Nieuwe Kerk, היא “הכנסיה החדשה”, שם גם נישא הזוג ב-2002 ושם גם הוכתרה המלכה-האם ביאטריקס ב-1980.

התעלות גם יארחו את מצעד הגאווה של אמסטרדם, הצפוי למשוך אליו 350,000 מבקרים. השנה, נושא המצעד עתיד להיות “השתקפות” והוא מזמין את המשתתפים להזכר בתחילת התנועה הלהט”בית. מצעד הגאווה יערך מה-27 ביולי ועד ה-4 באוגוסט.

כ-80 סירות מקושטות באוותנות ירכיבו את המשט במהלך האירוע החשוב ביותר בשבוע הגאווה בעיר, שיערך ב-3 באוגוסט.

לכתבה המלאה במגזין האינטרנטי TheSqueeze לחצו כאן>>

חזרה לחדשות ועדכונים