מגזין אינטרנטי

הסקוויז של וורהול
אתר האינטרנט הבינלאומי thesqueeze.com מסקר את כל מה שחדש בלייפסטייל, אמנות, תרבות וטיולים מנקודת מבט אישית ובלתי מתפשרת. והפעם, על תערוכה חדשה ומרתקת על אנדי וורהול והשפעתו על האמנות העכשווית.

אנדי וורהול אינו נחשב רק לאחד האמנים החשובים ביותר של זמנו אלא גם כמקור השראה עבור אמנות עכשווית בכללותה. כעת, תערוכה חדשה במוזיאון המטרופוליטן בניו יורק, מנסה להתחקות אחר השפעתו מרחיקת הלכת, המתפרשת על פני חצי מאה. התערוכה, הנקראת “בנוגע לוורהול: 60 אמנים, 50 שנה”, תרוץ עד לסוף השנה האזרחית והיא בוחנת לראשונה את השפעתו של “מלך הפופ-ארט” ומורשתו.

“עבודתו של וורהול אתגרה, העניקה השראה, הרתיחה ועוררה עוד מאות תגובות אחרות מאמנים עכשוויים”, כך טען תומס קמפבל, המנהל של מוזיאון המטרופוליטן לאחרונה, בראיון שהעניק לעיתונות. בתערוכה מוצגות כ- 45 מעבודותיו של וורהול, שנפטר ב-1987, לצד 100 עבודות של 60 אמנים נוספים ממדינות שונות ברחבי העולם, המחולקות לחמישה אזורים בעלי תמות שונות. יחד, הן מוצבות אל מול עבודותיו של וורהול: הציורים, הפסלים והוידאו ומגיבות אליהן או מעניקות להן אינטרפטציה מחודשת.

“ישנן הרבה שיחות המתחוללות בגלריה” מספרת האוצרת, מרלה פרת’ר, תוך שהיא מתארת את מבחר העבודות כ”עצומות ומסובכות”. בין התימות המופיעות בתערוכה ניתן לציין את “חדשות היום: מהבנאלי לאסון”, הסוקרת את הפיקסציה של וורהול לעולם הפרסום ולדיווח חדשותי על טרגדיות ומצוותת אותו לאמנים כמו ג’ף קונס ודמיאן הרסט, “מחקר קווירי: זהויות משתנות”, המקשרת בין וורהול לבין הצלם רוברט מייפלת’ורפ ואת “פורטרטים: סלבריטאים וכח” היוצרת הקשר בין וורהול לבין אמנים עכשוויים דוגמת אליזבת פייטון וסינדי שרמן.

התערוכה התגבשה במקור עבור המכון לאמנות בעיר דטרויט, אך המכון לא יכל להציג אותה והיא הועברה אחר כבוד למטרופוליטן.

 

 

על אתר thesqueeze
בעוד ישנם לא מעט מגזיני לייפסטייל מקוונים, לא רבים מתוכם מציעים עדכונים בלתי פוסקים וחדשות אחרונות בכל מה שמשיק לתחום רחב זה. מגזין האינטרנט thesqueeze מסקר את החדשות האחרונות על כל מה שקורה בתחום הלייפסטייל, בידור, אמנות וטיולים. מה שמבדיל את המגזין ממתחריו הוא שעורכיו כותבים אך ורק על מה שהם אוהבים ויחד עם זאת, גם מקפידים לסקר באופן הוגן ומאוזן את התחומים האמורים ולשמור על מערכת עצמאית לחלוטין. הקהל אליו מכוון האתר הוא גלובאלי והשקפתו של צוות הכותבים אינה מוטית מראש כנגד מדינה כלשהי, מין, גזע או דת.

Thesqueeze.com מוגש בחינם לקוראים וההכנסות ממנו מגיעות אך ורק ממפרסמים ובשום אופן לא ממכירת המוצרים המסוקרים בו, כך שהקוראים יכולים להיות בטוחים שכל כתבה, ראיון או סיקור אוהד, אינו תלוי בדבר. צוות הכותבים של האתר מורכב מאנשים משכילים, בעלי הבנה רחבה של העולם, חלקם גם בעלי בלוגים וטורים משלהם, המחפשים להשאר מעודכנים כל העת במגמות האחרונות בתחומי הלייפסטייל השונים.

למידע נוסף וגלריית תמונות מהתערוכה באתר thesqueeze לחצו כאן>>

חזרה לחדשות ועדכונים

אני רוצה להשאיר פרטים ושיצרו איתי קשר