חדש על המדף

המתח שבין פנאטיות לסבלנות
הרומן החדש של הסופר, העיתונאי ואיש הרדיו הוותיק אברהם בנמלך, “אללה אוהב אותי”, הוא דרמה מותחת, סוחפת, קצבית ועכשווית המספר על אידיאולוגיות, יצרים ואהבה ומפגיש בין פנאטיות וסובלנות, בין עמים, דתות ואמונות. הסיפור המותח דן בסיוט של העולם המערבי בשנים האחרונות – האיום האיראני, ומככבים בו  סוכני אף.בי.איי, סוכני מוסד, משמרות המהפכה של איראן וחבורה קיצונית של חרדים אנטי ציוניים, הרודפים כולם אחרי עיתונאי ישראלי ובן לווייתו, במסע חוצה יבשות ותקופות

את הרעיון לרומן החדש שלו, “אללה אוהב אותי”, קיבל אברהם בנמלך לראשונה בעת ביקור בניו-יורק. לאחר קריאה ותחקיר מקיף על המתרחש באיראן, החלו דמויות הרומן להתגבש במוחו: אישה איראנית הנותנת שירותי זנות חוקיים ובנה הצעיר. כך החל להתגבש הרומן, אשר יוצא לאור בימים אלו בהוצאת “כרמל” וחושף את התרבות האיראנית, את המנהגים ואת האכזריות שאליה חשופים בני העם האיראני.

סיפור המתח הנפרש לאורך הספר עוסק בסוכני FBI, מוסד ומודיעין, משמרות המהפכה האיראניות ועדה קיצונית של חרדים אנטי-ציוניים, הרודפים כולם אחרי עיתונאי ישראלי ובן לוויתו במסע ארוך, החוצה יבשות ותקופות.

פרופסור משה שרון, מזרחן מהאוניברסיטה העברית כתב על הספר כי: “המחבר חודר לתוך נבכי נשמתו המיוסרת של גיבורו, שניחן בתבונה יוצאת דופן, ומתמודד עם המולות של איראן; אלה ששלחו ילדים להתרסק על שדות מוקשים, בשדות הקטל במלחמת איראן-עיראק והבטיחו להם גן עדן, אלה המבקשים להעלות את העולם כולו באש המלחמה של סוף הזמן, מתוך תקווה שכך יגרמו להופעתו של המהדי”.

זהו הרומן הראשון של העיתונאי ואיש הרדיו הוותיק, אברהם בנמלך, שבגיל 11 כבר החל לכתוב בעיתוני ילדים, אך רק כיום, בגיל 71 ולאחר קריירה עיתונאית מפוארת, מגשים את עצמו כפי שהתכוון מלכתחילה.


אירוע השקת הספר יערך ביום א’, 30.6.2013 בשעה 20:30
חנות הספרים “המגדלור”, רחוב הרכבת 4, תל אביב


למידע נוסף לחצו כאן>>

חזרה לחדשות ועדכונים

אני רוצה להשאיר פרטים ושיצרו איתי קשר