מגזין אינטרנטי

הטרנדים המובילים בעולם המסעדנות ב-2013
2013 היא שנת בשורה בעולם המסעדנות לפי תחזיות טרנדים עולמיות. השנה למשל יושם דגש רב יותר על לחמניות המבורגר “צנועות” שעלולות לגנוב את ההצגה, על מסעדות יוקרתיות שיציגו לצד המנות גם חוויה חושית הכוללת מוזיקה ומופעי תאורה ועל מסעדות קונספט שיאמצו את סגנון “האכילה הרגשית” בעזרתם של מדענים…
הצילום באדיבות: Dennis Wong

בירה
אל העניין ההולך וגדל בבירות בוטיק, שלא מראה בינתיים שום סימני החלשות, יצטרפו השנה יותר ויותר מסעדות יוקרה, אשר יתחילו להתייחס אליה כאל משקה שאינו מיועד אך ורק לבארים ופאבים, כך לפי התחזית של קבוצת חקר השוק “Technomic” ל-2013 וניצני המגמה כבר החלו להראות בשטח. השף הצרפתי הנודע בכל העולם ג’ואל רובושון למשל, הצטרף אל מותג הבירה היפני “Sapporo” ויחד פיתחו בירה מיוחדת מאזור שמפיין בצרפת, אשר תוגש במסעדותיו של השף בטוקיו. הבירה, אשר קיבלה את השם “Yebisu” נועדה ללוות את המנות הצרפתיות ממטבחו של רובושון והיא תושק ב-20 בפברואר בשנה הבאה. גם השף הספרדי פראן אדריה שיתף פעולה עם מבשלת הבירה Estrella Damm מברצלונה על מנת ליצור בירה בשם Inedit המתובלת בקוריאנדר, קליפת תפוז וליקריץ.

המבורגר
לפי התחזיות של חברת BurgerBusiness, מסעדות ההמבורגר יפנו השנה את הקריאטיביות שלהן לכיוון הלחמניות וישתמשו בלחמניות דמויות בייגלה, לחמניות בוטיק ולחמניות צבעוניות, על מנת לאזן את עלויות המצרכים ההולכות ותופחות (עלות הבקר למשל).

למעשה, החברה מרחיקה לכת עד כדי כך שהיא מכנה את 2013 “שנת הלחמנייה” ואנו כבר עדים לניסיונותיהן של רשתות מזון מהיר רבות לחדש את החלק הזה בהמבורגר, שבדרך כלל אינו זוכה להתייחסות מיוחדת. רשת המזון המהיר הבלגית “Quick in France” למשל, השיקה המבורגר בשם “Dark Vador” המוגש בלחמנייה שחורה, כפי שעשו גם בסניפי “בורגר קינג” ביפן. גם “מקדונלדס” בסין חשפה צמד המבורגרים אשר אמורים לייצג יינג ויינג, בעוד בגרמניה ניסתה הרשת להשיק המבורגר בלחמניית בייגלה.

אכילה רגשית
איזה תפקיד כבר יכול למלא נוירולוג בעסקי המסעדנות? לפי אחת מחברות הסחר הגדולות והמשפיעות בעולם “Sirha” השנה נתחיל להיות עדים למסעדות חדשניות במיוחד, אשר ישתעשעו במושג “אכילה רגשית” ויפתחו תפריטים אשר אמורים לשאוב את השראתם מתחושות אנושיות שונות, כמו אופטימיות, רגיעה, ריגוש ואפילו אהבה. הקונספט החדשני יכלול גם תפריטים אשר אמורים לקלוע למצב רוחם של הסועדים: מחפשים אוכל מנחם? הזמינו מנה המתוייגת בתפריט כ”ביתית” או כל מנה שהמילה “אמא” מצוותת אליה. זקוקים למנה שתשפר לכם את מצב הרוח הנוכחי אחרי יום ארוך? תנסו להזמין טירמיסו, שמשמעות שמו באיטלקית היא בדיוק זו (“עידוד”).

אדי הואנג
שף הואנג כבר זכה לכינוי “אנטוני בורדן החדש” בשל סגנון דיבורו הישיר, לשונו החריפה, חוש ההומור העוקצני והשימוש המוצהר שלו בסמים. הואנג הוא גם בוגר לימודי למשפטים לצד היותו שף ובעליה של מסעדת BaoHaus הידועה בעולם בשל הלחמניות הסיניות המאודות אותן היא מגישה. הוא הפך לאישיות ידועה ופופולארית לאחרונה בארה”ב ואף השיק תוכנית טיולים קולינאריים משולחת רסן. לאחר מספר ריבים מתוקשרים, קולו של הואנג צפוי להמשיך להישמע ב-2013.

לכתבה המלאה במגזין thesqueeze לחצו כאן>>

חזרה לחדשות ועדכונים

אני רוצה להשאיר פרטים ושיצרו איתי קשר