אתר אינטרנט

מנטרה: בריאות, מודעות ואיכות חיים
מאת: שלומית רז

כ”פריקית” של מידע, אני משוטטת שנים ברחבי האינטרנט ומגלה אינסוף מידע שחלקו, להפתעתי, אינו זוכה להדגשה מספקת או לחשיפה בכלל בכלי התקשורת, בעיקר בכל הנוגע לשיטות טיפול טבעיות, מוצרים, תוספים, ועוד – תחום שלם שזוכה בדרך כלל ליחסי ציבור גרועים. חלק גדול מהמידע מופנה למדור החדשות של הירחון “חיים אחרים”, אך עיתון מודפס מטבעו הוא בעל מגבלות של מקום, נושא ועוד וכך קורה שמידע רב נשאר מחוץ לדפיו. בשל כך, בשנים האחרונות החלטתי לנצל את האינטרנט לפרסום מידע שאנשים כה רבים זקוקים לו ושמחים לקבלו.

במציאות חיינו הנוכחית, אדם כבר לא יכול לסמוך רק על הרופא שלו, אלא חייב לדאוג לעצמו ולחפש מידע רלבנטי למצבו. אין ברירה אלא להיות צרכנים נבונים גם בתחום הבריאות. מטופל חייב להכיר את תופעות הלוואי של התרופות שהוא לוקח ולקרוא חוות דעת על מוצרים וטיפולים, ללא אינטרסים כלכליים.

אינני רופאה ולא מטפלת. יש לי הערכה רבה לרפואה המודרנית ואין לי יומרות להתחרות בידע של רופאים. אך במציאות של עומס יתר בקופות ובבתי החולים, אי אפשר לתלות את כל האחריות על הרופא – חייבים להכין שיעורי בית. לא פעם אני שומעת על אנשים שהתבשרו על בעיה בריאותית כלשהי ולא טרחו לבדוק כיצד יוכלו לעזור לעצמם. אנשים חייבים לדעת שקיימות דרכי טיפול שונות: חלופיות, מקבילות או משלימות וכל אחד יכול וצריך לבחור את דרך הטיפול הנכונה לו,  כמו גם את תזונתו, צורת החשיבה שלו ודרך חייו.

התפקיד שלי, בו אני רואה ייעוד, הוא הפצת מידע אובייקטיבי שאינו מוטה על ידי אינטרסים שונים. לשם כך הקמתי את אתר מנטרה, המוקדש לנושאים הנוגעים לבריאות, מודעות ואיכות חיים וכולל מאמרים מגוונים מאוד, למשל: התנסות ביוגה צחוק, נזקי הסטטינים, השפעת המזון על התודעה, משקה לעצירת הצטננות, מזונות חומציים ובסיסים, קנאביס רפואי, סקירת ספרים, מתכונים לשייק ירוק, הורמונים ומצבי רוח, צרכנות בריאה, רעיונות להשראה, ועוד ועוד.

המידע באתר נכתב ברוב המקרים בעקבות התנסות אישית שלי או על ידי כותבים אחרים שאני מזדהה עם דעותיהם ומאמינה שכתיבתם יכולה להועיל לקוראי האתר. אם המידע שפרסמתי מועיל ונוגע בחייו של מישהו, זה משמח אותי מאוד. אם לא הפעם, אולי בפעם הבאה. אך כדאי לדעת שתמיד יש דרך נוספת, רק צריך לחפש.

רבים שואלים אותי: “כיצד יכול להיות שהמאמרים באתר אינם פרסומיים”. או “כמה שילמו לך עבור מאמר זה או אחר”. אני מבהירה כי אפשר לפרסם באתר באנרים בתשלום, אך המאמרים נכתבים בחינם, על פי שיקול דעתי האישית. סוג של תרומה לחברה. עובדה שמספר הכניסות לאתר עולה בהתמדה, ללא השקעה בפרסום והגולשים חוזרים אליו שוב ושוב.   

לאתר מנטרה לחצו כאן>>

חזרה לחדשות ועדכונים

אני רוצה להשאיר פרטים ושיצרו איתי קשר