סדנת צילום

לאכול את התמונה
הצלמת רינת הלון מובילה לאחרונה סדנאות מיוחדות בשם “לאכול את התמונה”, המוקדשות לצילומי אוכל. הסדנאות מועברות בסטודיו של רינת, הממוקם לצד שוק הכרמל בתל אביב ונערכות בשיתוף עם השף לורן אברמוביץ’, שמכין את המנות לצילומי הסדנא. בכתבה הבאה מספרת הלון על חוויות מהסדנא האחרונה, שנערכה במיוחד לבלוגריות של אתר “סלונה” ועל זו שבדרך

מאת: רינת הלון

הפעם הראשונה בה צילמתי אוכל הייתה כשעבדתי כצלמת הבית של הוולט דיסני אימג’ינירס. דיסני, כהרגלם בקודש, עושים עבודה מקצועית ברמה הגבוהה ביותר, אפילו כשמדובר בצילומי אוכל ללוחות התפריט באזורי המסעדות בפארקים. וכך הוזמנתי לצלם אוכל-פארקים המוגש בצלחות פלסטיק, עם ההוראה – שיראה טוב כמו כל ארוחה במסעדה, אך עדיין נאמן למציאות. צילמתי מאות מנות בתקופת צילומי פרויקט זה, למדתי איך להראות את המרקם התלת מימדי של האוכל במצלמה דו-מימדית ולבסוף, למדתי גם איך לאהוב אוכל ברמה חדשה, שלא רק  נובעת מאכילתו, אלא גם מהצילום שלו. 

כשחזרתי לארץ, חוויתי את התסכול של אבא שלי, הבשלן המשפחתי, בכל פעם שיצירת  אומנות שלו בצורת עוד תבשיל מופלא, נאכל ונעלם בבטן המשפחתית ללא זכר. הוא היה מנסה לצלם את המנה לפני ההגשה – אבל אף פעם לא היה מרוצה מהתוצאה. הצילום, בשטיחות שלו, אף פעם לא הצליח להעביר את הטעם והריח ואת החוויה הגסטרונומית שעוררה את כל חושינו במשפחה.

כך למעשה נוסדה סדנת “לאכול את התמונה” בה אני מלמדת אוהבי אוכל, בדיוק כמו אבא שלי, לצלם את יצירותיהם הקולינאריות.

בשישי האחרון, העברתי את הסדנא לבלוגריות של אתר “סלונה”, 8 מעריצות בישול שרופות (כן אני מודעת למשמעות הנסתרת). הן הגיעו לסטודיו שלי ובלעו כל מילה ברעב (ושוב), כשהן מרותקות למצגת. בעקבות החלק שכלל הסברים טכניים, החלו להכנס להגדרות של הטלפונים החכמים והמצלמות שלהן, על מנת למצוא איך הן יכולות להשתמש בכלי בצורה הטובה ביותר בצילומי אוכל. הן שאלו שאלות ושמחו על כל טיפ צילומי.

אבל כשלורן אברמוביץ’, השף המדהים שמכין את המנות לצילומים בסדנא, התחיל לבשל וריחות הבישולים הגיעו מהמטבח – איבדתי אותן. כולן נעמדו סביבו במטבח ובהתלהבות התדיינו על המנה המתבשלת. נהניתי לראות אותן ואת לורן, אנשים שמונעים מהאהבה שלהם לאוכל. הרי בדיוק אותו הדבר היה קורה גם לי אם פתאום אנסל אדמס היה קם לתחיה ומתחיל לצלם בחדר לידי. הייתי רואה רק אותו ואת המצלמה ושאר העולם היה נעלם.

היתה סדנא נפלאה, למרות שהייתי צריכה להתחרות בתשומת הלב שניתנה לאוכל. הבלוגריות צילמו, התנסו ולמדו איך לשפר את צילומי האוכל שלהן – כל אחת לפי הצרכים שלה.

ובסוף, כמובן – אכלנו. בתאבון רב.

הסדנא הבאה תיערך ביום ששי 3.5 ב- 11:00 ופתוחה לקהל הרחב

לפרטים נוספים לחצו כאן>>

חזרה לחדשות ועדכונים