סדנא

מצלמים את יפו
המוסד הקולינארי “קפה יפו מארח כעת את הצלמת והאמנית האקולוגית שי זכאי ומציע לקהל הרחב סדנאות צילום ייחודיות, הכוללות גם ארוחת בריאות, על טהרת המטבח האותנטי המאפיין את המקום
צילום שי זכאי: מאי שפיצר

קפה יפו מסעדה כשרה פועל בהצלחה רבה מזה כחמש שנים בליבו של שוק הפשפשים הצבעוני והשוקק של יפו. לצד המטבח המגוון עליו אמונה השפית רוני ריבלין, הבניין המעוצב בו שוכן המקום והאווירה מלאת החיים אותה יוצרים הבעלים – משפחת גבעון-ריבלין, מובילים במקום גם חוויה תרבותית הכוללת ערבי מוזיקה חיה, סיורים מודרכים ברחבי יפו ועוד.

כעת, מציעים בעלי המקום גם סדרת מפגשים המיועדת לחובבי צילום ומודעות סביבתית בסמטאותיה הציוריות של יפו. המדובר בחוויה המשלבת בין אוכל, אמנות, רוח וטבע, בהובלתה של הצלמת והאמנית האקולוגית שי זכאי. המפגשים אינם דורשים כל ידע מוקדם, ומתקיימים בימי שישי מידי שבועיים, בין השעות 10.30-13.00. בתחילת או בסוף כל סדנא, נערכת בקפה יפו מסעדה כשרה גם ארוחת בריאות מהמטבח העשיר המאפיין את המקום.

הסדנא משלבת בין חומר ורוח, צומח ודומם, תנועה ודמיון מודרך על פי הרכב המשתתפים ומתאימה במיוחד למשפחות הרוצות ליצור במשותף (מגיל 10 ומעלה), לקבוצות מאורגנות, תיירים, אמנים רב תחומיים, צלמים מתקדמים או מתחילים, חובבי צילום ולכל מי שרוצה לטעום מהחוויה (ניתן גם להגיע למפגשים בודדים).

נושאי המפגשים:
מפגש ראשון – צבעוניות וטקסטורה בשוק
מפגש שני – אור ומצב רוח
מפגש שלישי – יחסים בתוך המסגרת
מפגש רביעי –  דומם מדבר
מפגש חמישי – הפנים המרתקות של היפואים, צילום דיוקן
מפגש שישי –  צילום בתנועה ובאהבה 

בין נושאי הלימוד בסדנאות; כיצד מתבוננים? איך בונים קומפוזיציה צילומית? איך מחליטים על גבולות הצילום ומה משאירים מחוץ לפריים? איך יוצרים עניין בתוך המסגרת? האם ניתן לצלם מדמיוננו וכיצד מחשבותינו האישיות משפיעות על התוצאה המצולמת?

שי זכאי הינה צלמת ומורה מנוסה מאוד לצילום, מרצה ומנחת קבוצות, לצד היותה אמנית אקולוגית ומייסדת דיסציפלינת האמנות האקולוגית בישראל. זכאי גם הוציאה לאור מספר ספרי צילום; “תמונת אשה”, “תווי יער- הספרייה” ו-“טואטולוגיה”, הציגה בעשרות תערוכות צילום בארץ ובעולם ומנהלת את המרכז לצילום ואמנות אקולוגית בעמק האלה.

סדנאות צילום ומודעות לבני 8-80 בימי שישי (התאריכים מפורסמים באתר)
ימי שישי פעם בשבועיים, 10.30-13.00

לפרטים נוספים על המפגשים באתר קפה יפו מסעדה כשרה לחצו כאן>>

חזרה לחדשות ועדכונים

אני רוצה להשאיר פרטים ושיצרו איתי קשר