מגזין לוטן לתרבות ולאומנות – גיליון 88 – פרינג’2

בעקבות ההצלחה הגדולה:
“במה אחרת” – בימות פיס פרינג’ 2 יוצא לדרך

מפעל הפיס גאה לפתוח מחזור נוסף של פרויקט “במה אחרת-בימות פיס פרינג” במסגרתו יעניק ל-10 הצגות פרינג’ תקציב להרצה ביישובים ברחבי הארץ במטרה לחשוף את תיאטרון הפרינג’ בפני קהלים חדשים ביישובי פריפריה. כמו כן, מפעל הפיס מודיע על הרחבת המחזור הראשון שנחל הצלחה רבה ל-10 יישובים נוספים שיקבלו הזדמנות לארח את ההצגות הזוכות בפרויקט.


מועצת מפעל הפיס לתרבות ואמנות פועלת לסייע בחשיפת הצגות פרינג’ בפני קהלים חדשים, בעיקר ביישובי פריפריה גיאוגרפית ו/או חברתית. במסגרת זו, תעניק המועצה בשנת 2012 תקציב למימון הוצאות ההרצה של הצגות פרינג’ ביישובי הפריפריה ברחבי הארץ.

את הפרויקט תלווה ועדת אמנותית שחבריה ריבי פלדמסר ירון, יוזמת ומנהלת את מרכז סדנאות הבמה, אמירה תאומי, מנכ”לית להקת המחול הקיבוצית, אמיתי יעיש בן אוזיליו, שחקן ויוצר, סלוואה נאקרה, שחקנית ובימאית.

לאחר מיון ראשוני לכלל ההצגות, בהתבסס על החומר שיוגש, תבחר הועדה עד 30 הצגות שיעברו לשלב המיון הסופי ויוזמנו לפרזנטציה שתיערך בפני חברי הועדה האמנותית וועדת אמנויות הבמה של המועצה. ההצגות יבחנו עפ”י ניסיונם של היוצרים, רמתם המקצועית, איכות ההצגה והתאמת ההצגה לקהל היעד.

בסיום שלב הפרזנטציות יבחרו עד 10 הצגות זוכות שישתתפו בפרויקט, ישווקו ברשויות מקומיות ויקבלו תקציב למימון הרצתן ביישובים שייבחרו בהמשך השנה. סה”כ יוצגו 20 הצגות פרינג’ ב-10 יישובים ברחבי הארץ – כל יישוב יקבל 2 הצגות פרינג’ שונות.

הגשת המועמדות תתבצע באמצעות טופס מקוון באתר האינטרנט של מפעל הפיס עד לתאריך 3.5.12 באתר מפעל הפיס.

בשורה משמחת נוספת לרשויות המקומיות – בעקבות הצלחת המחזור הראשון של הפרויקט הנמצא בעיצומו והביקוש הרב של היישובים, מפעל הפיס מודיע על הרחבת הפרויקט הראשון ל-10 יישובים נוספים שיקבלו הזדמנות לארח את ההצגות הזוכות בפרויקט: מעלות, חבל אילות, נצרת עלית, רמת הגולן, מ.א תמר, מ.א בני שמעון, יקנעם, עמק יזרעאל, חצור הגלילית ומעלה אדומים.

פרויקט “במה אחרת – בימות פיס פרינג'” הינו ייחודי והוא נולד כתוצאה מפגישות עם יוצרים עצמאיים בתיאטרון שהצביעו על כך שהבעיה העיקרית היא שיווק והפצה של הצגות פרינג’ והגעה לקהלים חדשים. לכן השנה, בניגוד לשנים קודמות, שבהן תמכה מועצת הפיס בהפקות חדשות, כובד המשקל הוא בסיוע בשיווק והרצה של הצגות פרינג’ וחשיפתם בפני קהלים חדשים בישובים מחוץ למרכז.

מועצת הפיס לתרבות ולאמנות הפכה בעקבות פעילותה לאחד הגופים העיקריים לקידום התרבות והאמנות בישראל. באמצעותה מפעל הפיס מקצה משאבים נכבדים, המאפשרים לאלפי אמנים ולמאות פרויקטים ויוזמות תרבותיות להתממש, להיחשף ולהגיע לקהל רחב ומגוון בכל רחבי הארץ.

חזרה לחדשות ועדכונים