עיצוב לחגים

חגי תשרי מעוצבים מחדש
צלחת דבש מודולרית, מעמד כסוף לאתרוג וראש לספר תורה בצורת רימון- אמן היודאיקה המודרנית, יוסי מתתיהו, יצר לראשונה כלי יודאיקה מודרניים עבור חגי תשרי הקרבים ובאים, בהם חדשנות ומסורת יוצרים יחדיו עיצוב מינימליסטי ואיכותי

צלחת דבש:

צלחת הדבש, אשר נראית תחילה כתפוח כסוף וסגור, מתגלה במהירה ככלי מודולרי המורכב מצלחת קיבול לדבש בצורת חצי תפוח, כוס וכפית. שלושת החלקים משתלבים יחדיו בהרמוניה פשוטה ונעימה, המתאימה לחגיגיות של ראש השנה. על הכלי גם חרוטה הברכה “יהי רצון מלפניך שתחדש עלינו שנה טובה ומתוקה”.

מעמד לאתרוג:

כלי האתרוג הכסוף מתאפיין בקו מינימליסטי ונקי, המאפיין תמיד את עיצוביו של מתתיהו. גם כאן, המינימליזם למראית עין הוא תוצאה של תהליך חקירה והתעמקות במשמעות הכלי ושימושיו היהודיים והעיצוב הפשוט מצביע על כך כי עיקר מטרת הכלי הוא בפרי עליו הוא שומר, שכן כל פגיעה בו, פוגעת בשלמותו.

ראש לספר תורה:

בעיצוב הרימונים הניצבים בראש ספר התורה, ישנם שבעה פלחים לציון ימי הבריאה. הכדור הזהוב שנמצא בין הפלחים נראה בעיניו של מתתיהו כגורם שמימי והוא מסמל עבורו את העליון והנשגב שבספרי התורה. מוטיב חוזר זה של חזון שמימי הופיע גם בעיטור הנשיא, אות הכבוד אותו עיצב מתתיהו והוענק ע”י נשיא המדינה, שמעון פרס, לנבחרים מכל רחבי העולם.  

לאתר של יוסי מתתיהו    http://www.yossimatityahu.com   

 כתובת הגלריה: המלך דוד 8, ירושלים

                     ____________________________________________________________________________________________________

יוסי מתתיהו (40) הוא אמן יודאיקה עכשווית. מתתיהו, יליד ירושלים, הוא בוגר בצלאל (1999) במגמת צורפות ועיצוב. מתום תקופת הלימודים עוסק מתתיהו בתחום עיצוב מוצרי יודאיקה עכשווית מתוך מטרה להפוך את סממני היהדות לנגישים, חדשניים ומודרניים. לאחרונה נבחר יוסי לעצב את אות נשיא המדינה וכמו כן נבחר פריט מעיצוביו לשכון באופן קבע 

חזרה לחדשות ועדכונים