מגזין לוטן לתרבות ואמנות, יוני 2012, ידידי מוזיאון ישראל

אמנות כאן ועכשיו 
קבוצת הרכישה של אגודת ידידי מוזיאון ישראל “כאן עכשיו” נחשפת לסצנת האמנות העכשווית והובילה בשנתיים האחרונות לרכישת 20 עבודות של אמנים ישראלים בולטים וצעירים, בסכום כולל של 1,200,00 ₪ מתרומות חברי הקבוצה

400 יחידים, ממובילי המשק בישראל, חברים באגודת הידידים של מוזיאון ישראל בירושלים; חבורה מובחרת של ישראלים שעיסוקם במקצועות חופשיים, בפיננסים ובייצור ולכולם אהבה גדולה לאמנות. במהלך תכנית פעילות שנתית עשירה, לה זוכים חברי האגודה, הם נחשפים לסצנת האמנות בישראל ובעולם.

כחלק מפעילותה, הקימה אגודת הידידים סיירת מובחרת בשם “כאן עכשיו”, בראשה עומדים עו”ד גיל ברנדס ויו”ר סותביס ישראל, הגב’ רבקה סקר. תרומתה הכספית גבוהה יותר וחבריה נהנים  מסיורים  פרטיים בהם משתתפים אספנים, אמנים ואוצרים מהארץ ומהעולם. עם תום שנת הפעילות, חברי הקבוצה בוחרים יצירות המוצגות בפניהם ע”י אוצרי המוזיאון לאוסף המוזיאון. בשנתיים האחרונות היתה הקבוצה אחראית לרכישת 20 עבודות של אמנים ישראלים בולטים בשווי כולל של מליון ומאתיים אלף ₪. אין בארץ פעילות דומה לזו ואילו בחו”ל קיימות קבוצות מעטות בלבד הפועלות באופן דומה. תמיכתם של חברי “כאן עכשיו” מעצימה את מוזיאון ישראל כגורם משפיע ורלוונטי וכמוסד תרבותי מוביל  בארץ ובעולם.

בין האמנים שעבודותיהם נרכשו ע”י הקבוצה ניתן למנות את האמנים הידועים גיא זגורסקי, מאיה ז”ק, סיגלית לנדאו, יהודית סספורטס ומשה קופפרמן אך גם אמנים צעירים כמו איתי אברג’יל עילית אזולאי, טל אמיתי וחמי פניקל, גלעד רטמן וערן רשף.

“קבוצת “כאן ועכשיו”, פועלת לא רק לטובת מעמדו של מוזיאון ישראל אלא גם לטובתם של האמנים הישראליים” , מסבירה לאה רוטשטיין מנהלת אגודת ידידי מוזאון ישראל מזה 8 שנים.

“העובדה שיש תקציב שנתי לרכישת עבודות אמנות מעודדת אמנים ומאפשרת להם להמשיך וליצור. רוב הרכישות הן של אמנים צעירים אבל לעיתים מוצגות לרכישה עבודות של אמנים וותיקים שהמוזיאון רואה לנכון לרכוש לשם השלמת  אוסף המוזיאון”  מוסיפה רוטשטיין.

חברי אגודת הידידים של מוזיאון ישראל נחשפים לאמנות שלא הכירו בארץ ובעולם. הם פוגשים אמנים בסטודיו שלהם, מבקרים בתערוכות, בגלריות ובמוזיאונים בארץ וברחבי העולם, משתתפים באירועי אמנות בינלאומיים כמו הביאנלה בוונציה או בברלין ונחשפים לאוספים פרטיים בארץ וברחבי העולם.

הנהלת מוזיאון ישראל בירושלים היא זו האחראית על בחירת יו”ר אגודת הידידים. כיום מכהנים בתפקיד רחל ומשה ינאי ולפניהם היו סוזי ודן פרופר.

חזרה לחדשות ועדכונים