מגזין לוטן לתרבות ואמנות, יוני 2012, פרינג’

כל ישראל במה 
הישג משמעותי למחזור החדש של פרויקט “במה אחרת-בימות פיס פרינג'” של מפעל הפיס; כ- 140 הצגות פרינג’ הגישו מועמדותן לפרויקט אשר חושף את תיאטרון הפרינג’ בפני קהלים חדשים בפריפריה. בנוסף, 10 ההצגות הזוכות מהשנה שעברה יוצגו ב-10 יישובים נוספים ברחבי הארץ

בעקבות ההצלחה הגדולה של המחזור הראשון, מפעל הפיס הכריז לאחרונה על פתיחת מחזור נוסף של פרויקט “במה אחרת – בימות פיס פרינג'” במסגרתו יעניק ל-10 הצגות פרינג’ תקציב להרצה ביישובים ברחבי הארץ במטרה לחשוף את תיאטרון הפרינג’ בפני קהלים חדשים ביישובי הפריפריה.

בימים אלו הסתיימה ההרשמה לפרויקט, אשר רשם השנה ביקוש חסר תקדים של 140 הצגות פרינג’ שהגישו מועמדותן.

את הפרויקט תלווה ועדת אמנותית שחבריה יהיו ריבי פלדמסר ירון, יוזמת ומנהלת מרכז סדנאות הבמה, אמירה תאומי, מנכ”לית להקת המחול הקיבוצית, אמיתי יעיש בן אוזיליו, שחקן ויוצר וסלוואה נאקרה, שחקנית ובימאית. הוועדה תהיה אחראית למיון הראשוני לכלל ההצגות שהוגשו ותבחר עד 30 הצגות שיעברו לשלב המיון הסופי ויוזמנו לפרזנטציות. אלו תיערכנה במשך שלושה ימים במהלך חודש יולי, בפני חברי הועדה האמנותית וועדת אמנויות הבמה של המועצה. ההצגות יבחנו עפ”י ניסיונם של היוצרים, רמתם המקצועית, איכות ההצגה והתאמת ההצגה לקהל היעד.

בסיום שלב הפרזנטציות יבחרו עד 10 הצגות זוכות שישתתפו בפרויקט, ישווקו ברשויות מקומיות ויקבלו תקציב למימון הרצתן ביישובים שייבחרו בהמשך השנה. סה”כ יוצגו 20 הצגות פרינג’ ב-10 יישובים ברחבי הארץ – כל יישוב יקבל 2 הצגות פרינג’ שונות.

דולין מלניק, ראש אגף התרבות של מפעל הפיס הביעה סיפוק רב מן הביקוש לפרויקט: “מזה מעל לעשור שמועצת הפיס לתרבות ואמנות דוגלת בהבאת תרבות איכותית לקהלים חדשים בישובים מחוץ למרכז, שלולא התמיכה של המועצה לא היו זוכים להיחשף אליה. ההיענות הגבוהה למחזור החדש של “במה אחרת” מעידה על הצלחה רבת היקף של המחזור הראשון, הן בקרב השחקנים והן בקרב הרשויות המקומיות והקהל שהצביע ברגליו והביע סיפוק רב מהצגות הפרינג’ להן נחשף. השאיפה שלנו היא להרחיב את הפרויקט לכמה שיותר ערים בכדי לקבל הכרה של הציבור בתיאטרון הפרינג'”.

כמו כן, בעקבות הביקוש של היישובים, החל מהחודש תעלנה 10 ההצגות שזכו במחזור הראשון ב-10 יישובים נוספים ברחבי הארץ: מעלות, חבל אילות, נצרת עלית, רמת הגולן, מ.א תמר, מ.א בני שמעון, יקנעם, עמק יזרעאל, חצור הגלילית ומעלה אדומים.

פרויקט “במה אחרת – בימות פיס פרינג'” הינו פרויקט ראשון מסוגו ונולד כתוצאה מפגישות עם יוצרים עצמאיים בתיאטרון שהצביעו השיווק וההפצה כבעיה העיקרית של הצגות פרינג’ והגעתן לקהלים חדשים. לכן השנה, בניגוד לשנים קודמות, בהן תמכה מועצת הפיס בהפקות חדשות, כובד המשקל הוא בסיוע בשיווק והרצה של הצגות פרינג’ וחשיפתם בפני קהלים חדשים בישובים מחוץ למרכז .

מועצת הפיס לתרבות ולאמנות הפכה בעקבות פעילותה לאחד הגופים העיקריים לקידום התרבות והאמנות בישראל. באמצעותה מפעל הפיס מקצה משאבים נכבדים, המאפשרים לאלפי אמנים ולמאות פרויקטים ויוזמות תרבותיות להתממש, להיחשף ולהגיע לקהל רחב ומגוון בכל רחבי הארץ.

חזרה לחדשות ועדכונים

אני רוצה להשאיר פרטים ושיצרו איתי קשר