מגזין לוטן לתרבות ואמנות, יוני 2012, תערוכת בוגרי מוסררה

מחזור 2012 
באמצעות תצלומים, מיצבי צילום, וידאו ארט, סרטי אנימציה, מוסיקה, רישומים וסאונד משקפת תערוכת בוגרי בית הספר מוסררה הלכי רוח ושאלות אישיות וחברתיות של בוגרי המחלקות לצילום, ניו מדיה, מוסיקה חדשה ואנימציה
צילום: סיון אוזן 

ב-12 ביולי תיפתח תערוכת הגמר של בוגרי ביה”ס מוסררה ע”ש נגר לשנת 2012. מדובר בתערוכה רב תחומית המביאה לידי ביטוי דיאלוג של הבוגרים עם המציאות היומיומית והתרבותית, מתוך נקודת מבטם האישית. לתערוכה מתלווה גם מיני-סייט המכיל תצלומים, רישומים, עבודות וידאו, אנימציה וסאונד של עבודות הבוגרים.

בתערוכה מציגים 24 סטודנטים שסיימו שלוש שנות לימוד במחלקות; צילום, ניו מדיה, אנימציה ומוסיקה חדשה והיא משקפת הלכי רוח, שאלות אישיות ומגוון רחב של מדיומים. בוגרי בית הספר מגיעים אליו מכל קצוות הארץ וזוכים לשלב בין הפן האמנותי לחברתי במהלך הלימודים. בנוסף, נוצרים גם שיתופי פעולה בין סטודנטים ובין מחלקות, המשפיעים על העשייה האישית לטווח הארוך. 

השנה, לצד תערוכת האמנות הרב תחומית, תוצג גם תערוכה של בוגרי המסלול לפוטותראפיה באוצרותה של דפנה איכילוב. בוגרי המחלקה החלוצית בארץ לפוטותראפיה בבית הספר מוסררה יציגו עבודות רגשיות וחווייתיות העוסקות בטיפול באמצעות צילום.

בין העבודות:

יעל דנינו (צילום) – מתעדת את הסובבים אותה ומעלה שאלות על דת, גבולות החברה הדתית לאומית, רווקות ומקום האישה בעולם הדתי ממנו היא באה. יעל מזמינה את הצופה לתוך העולם שלה, אל חבריה ומשפחתה, משתפת אותו בקונפליקטים המעסיקים אותה ופותחת לו חלון אישי ואינטימי אל תוך עולם טעון פוליטית.

סיון אוזן  (צילום) חוקרת חפצים הנשארים אחרי מותנו. היא מנסה  להחיות את החפצים הללו, מצלמת אותם כחלק מסיפור. גם הנשים בסדרה שלה חיות-מתות למולן היא מציבה ציפור מפוחלצת בעלת יכולת לעוף, מציגה לראווה פודיום ריק וידיים זקנות של אישה צעירה.

מיכל הררי (צילום) – עבודתה כוללת עבודות וידאו, סטילס ומיצב המשולבות יחד באופן המדמה  תחושה של  “מחשבות טורדניות”. היא מצלמת את עצמה בדמויות ובסיטואציות שגזורות מדמיונה, סוג של אישיות טיפולוגית כפייתית. התחושות שלה ניזונות מן העולם: כתבות בחדשות, סיפור של חברה, סטאטוס שמישהו רשם בפייסבוק.

שולמית ביאלי (צילום) – חיה במשפחה חילונית-דתית. עבודתה חוקרת את הבית ממנו באה וכוללת את תצלומי אחיה הסובל מאוטיזם. דרך הסיפור שלו, התחילה להסתכל דרך המצלמה, על המצב בבית, ועל היחסים  במשפחה הגרה בהתנחלויות.

שיר כץ – אושר (אנימציה קלאסית)

הסרט מתמקד בדונה, נערה צעירה החיה בעולם ורוד, מלא תענוגות, בו לכולם מרוח חיוך גדול על הפנים והאושר בא בקלות. אבל למרות חייה הורודים וחיוכה, דונה לא מאושרת. בעקבות פגישה עם בחור ללא חיוך מגלה דונה מה מסתתר מאחורי המסך הורוד.

_________________________________________________________________________________________

צילום, ניו מדיה, אנימציה, מוזיקה חדשה:

ליווי וריכוז פרויקט גמר:אבי סבג,אילן גרין, קיקי, אורי דרומר, שרון הורודי, רם ברכה,איילת השחר כהן

ליווי סטודנטים ואוצרות תערוכה :  רם ברכה ואיילת השחר כהן

פוטותראפיה:

ליווי פרויקט גמר: אורנה גלס

ליווי סטודנטים ואוצרות תערוכה: דפנה איכילוב

פתיחה: יום ה’ 12.7.12, שעה 20:30

נעילה: 27.7.12

_________________________________________________________________________________________

בית הספר מוסררה הינו מוסד גבוה לאמנות רב תחומית, המכשיר את תלמידיו במסגרת לימודים של שלוש שנים, לפעילות אמנותית ומקצועית, בתחומי הצילום, המדיה הדיגיטאלית, אנימציה, וידאו, מוסיקה חדשה ופוטותראפיה,  תוך זיקה לעשייה חברתית ובין-תחומית. בית הספר נוסד ב- 1986 בשכונת מוסררה בירושלים  וכיום הוא אחד מבתי הספר הפעילים ללימודי אמנות בישראל. בשנת  2011 זכה בית הספר ומנהלו בפרס מפעל חיים מטעם מוזיאון ישראל.

חזרה לחדשות ועדכונים