פינת הזרקור-המחסן של איה

סאלי אריאל

לפני כעשור, במהלך טיוליה הרגליים של האמנית סאלי אריאל בעיר תל-אביב, החלה להניח על הנייר והבד סקיצות של סביבתה וכך נולדה סדרה יפיפייה של יצירות, המדגישות את הפן החי והתוסס של העיר.

אריאל נולדה בפורט סמית’, ארקנסו, וגדלה בטולסה, אוקלהומה. בשנת 1972 עלתה עם בעלה לישראל. היא יוצרת כבר למעלה מ-40 שנה, לצד עיסוקה בחקר סוגיית הזהות הנשית ויצירותיה פורסות בפני הצופה את העולם הייחודי והקסום של תל-אביב: מבני באוהאוס, סצנות רחוב, בתי קפה שכונתיים וצמתים מרומזרים, המוצגים לעתים על רקע של גורדי השחקים. ציוריה של האמנית זכו להכרה, הוצגו לאורך השנים בעשרות תערוכות בארץ ובעולם וכעת ובמהלך כל חודש אפריל, מוצגים גם בגלריית “המחסן של איה”, במתחם G צמרת בתל אביב.

הגלריה, אשר נולדה מתוך רצון להביא אלטרנטיבה נוספת של קניה ומכירה בשוק האמנות ההולך ומתרחב, הוקמה על ידי איה עזריאלנט, מעצבת התכשיטים הבינלאומית. כאן מוצגת למעשה צורת מסחר חדשה של אספנות אמנות – במסגרתו היא מוכרת את אוסף האמנות שלה ושל אחרים ישירות לציבור, ללא מתווכים.. עיקר האוסף המוצג בגלריה מורכב מיצירות של אמנים שחיו או חיים על קו ניו יורק – תל אביב, כדוגמת בוקי שוורץ ז”ל, ג’ורג’ שמש, בני אפרת, בני לוי, מיכל רובנר, מירה רקנטי ואחרים.

לפרטים נוספים: aya.warehouse@gmail.com

חזרה לחדשות ועדכונים

אני רוצה להשאיר פרטים ושיצרו איתי קשר