פינת הזרקור-המחסן של איה

בוקי שוורץ

במדור החדש נארח בכל מגזין אמן חדש אשר מציג בגלריה של איה עזריאלנט “המחסן של איה” אשר נולד מתוך צרכי שוק האמנות החדש ורצון להציע אלטרנטיבה נוספת לקניה ומכירה בשוק האמנות ההולך ומתרחב.

בשוק אספנות האמנות הקלאסית, קיימות מספר צורות מסחר מקובלות: מכירות פומביות, גלריות ודילרים. מדובר באספנים מקצועיים או חובבנים, בעלי טעם ונטיות שונות, הקונים ומוכרים בשיטות אלו, אך טרם נראה אספן אמנות המציג את אוספיו בחנות במרכז קניות.

לפני מספר חודשים החלה עזריאלנט, מעצבת התכשיטים הבינלאומית, להציג צורת מסחר חדשה באמנות, אשר יכבוש את שוק האמנות הישראלי מבית מדרשה של אספנית המוכרת את אוסף האמנות שלה ישירות לציבור, ללא מתווכים. לצד זה, מזמינה עזריאלנט גם אספנים אחרים להציג לראווה את אוספיהם ולהציעם למכירה.

עיקר האוסף המוצג ב”מחסן של איה” מורכב מיצירות של אמנים שחיו או חיים על קו ניו יורק – תל אביב, כדוגמת בוקי שוורץ ז”ל, ג’ורג’ שמש, בני אפרת, זיגי בן-חיים, בני לוי, אורי ליפשיץ ז”ל, מיכל רובנר, ניר הוד, מרים כבסה ואחרים. הגלריה ממוקמת בקניון G בת”א, בשכנות לחנות התכשיטים של עזריאלנט. עוד הרבה לפני שהפכה לתכשיטנית, עזריאלנט היתה ועודנה אספנית אמנות בכל רמ”ח אבריה.

במגזין הנוכחי בחרנו להציג את עבודותיו של האמן בוקי שוורץ ז”ל אשר את עבודתו הידועה “משולש צהוב” רכשה עזריאלנט והעניקה למוזיאון ויטני בניו- יורק שם הוא מוצג.

בוקי (משה) שוורץ (1932 – 2009)

אמן פורץ דרך באמנות הישראלית., שיצירותיו זכו להצלחה רבה בישראל, באירופה ובארצות הברית וייצגו את ישראל לראשונה בין היתר בביאנלה בוונציה (1966), בביאנלה של מוזיאון וויטני בניו יורק (1981) ובדוקומנטה בקאסל (1987). יצירותיו של שוורץ מדגימות את היחס שבין הצופה ליצירת האמנות, כאשר רבות מהן מתייחסות לאשליה של הדימוי בעיני המתבונן, אשליה המתפרקת עם שינוי נקודת המבט של הצופה. 

13 עבודותיו של האמן בנושא “חלונות ממוסגרים” מוצגות בגלרית ה”מחסן של איה”. היצירות נוגעות באמנות קונספטואלית מתוך תפיסה כי מה שהעין רואה אינו בהכרח משקף את המציאות. העבודות ממחישות את התהייה של שוורץ, המביט אל האין סוף- ציור בתוך ציור- מסגרת בתוך מסגרת.

עבודותיו של בוקי שוורץ יוצגו עד סוף חודש ספטמבר

aya.warehouse@gmail.com

קניון G צמרת
רח’ ניסים אלוני 10 תל אביב, מתחם מגדלי YOO
03-7447765   

חזרה לחדשות ועדכונים

אני רוצה להשאיר פרטים ושיצרו איתי קשר