מיתוג ועיצוב

אין לנו הזדמנות שניה לעשות רושם ראשוני*
מאת: ארזה ליבנה והדס דוידזון מחברת ALL-IN-1 המתמחה במיתוג ופרסום

שקיות נשיאה

נניח שהחלטת לפרסם את העסק שלך: למדיה שבחרת יש חשיפה גבוהה, את תקציב המדיה כבר סגרת, האם עכשיו היית מעביר את המידות לגרפיקאי הקרוב ואומר לו “זה הלוגו שלי, תעשה לי משהו נחמד” או משקיע מחשבה בצורה הנכונה ביותר להעברת המסר שלך?
התשובה ברורה!

כל אמצעי פרסום דורש מחשבה קפדנית והתמודדות עם השאלה איך ומה הכי נכון לשדר בכדי לשווק את העסק בצורה הטובה ביותר.

רבים מאיתנו נוהגים לזלזל בחשיבותה של שקית הנשיאה ולדחוק אותה לשארית התקציב. אבל, לשקית יש ערך שיווקי מאוד גבוה, שכן ברגע שהלקוח יוצא עם השקית שלך לרחוב, היא מהווה פרסומת מהלכת לעסק.

ההבדל העיקרי בין פרסום על גבי שקית קניות ופרסום רגיל הוא ששקית קניות אינה מסתמכת על צד שלישי כמו מודעה בעיתון ולכן אין צורך להשקיע עלות נוספת פרט לעלות ההפקה שלה.

לא משנה מהי האג’נדה שעומדת מאחורי העיצוב, שקית נשיאה שובת-לב יכולה למשוך תשומת לב חיובית למותג או הארגון שהיא מייצגת.

בעזרת חשיבה יצירתית אפשר להשתמש בשקית ככלי להעברת ערכים ומסרים על אופי המותג או לפחות לדאוג שהשקית תלכוד את תשומת הלב של העוברים והשבים בצורה שתנצל את פלטפורמת הפרסום הזו בצורה מקסימלית.

מרגע שהשקית יצאה מחנותך, היא הופכת להיות השגרירה שלך. היא מטיילת ברחובות ועיני העוברים והשבים נשואות אליה.

הנה כמה דוגמאות קריאטיביות לשימוש לא שגרתי בשקיות נשיאה:

 

 המעצבת לאה פינקוס בחרה לשלב סרט תחרה בתור ידיות השקית של החנות להלבשה תחתונה “Lush” ובכך יוצרת הצצה קטנה ומסקרנת לנמצא בשקית ולאופי המוצר.

שקית זו נמסרה ללקוחות אשר רכשו אבזרי כושר או תוספי מזון בכל אחד מחדרי הכושר של רשת fitness company””. כל לקוח הפך לפרסומת מהלכת עם נשיאת השקית הזו שנתנה אשליה של הרמת משקולת. גם לקוחות וחברים שלא רכשו מוצרים, ביקשו את השקית במרכזי הכושר כיוון שאהבו את תשומת הלב בעת שנשאו אותה ברחוב ובכך הגבירו את תפוצת הפרסום. התוצאה: סקרים הצביעו על עלייה במודעות למכוני הכושר וחנויות הרשת באזור.

רשת המזון טיב טעם ידועה בכך שהיא מייבאת מוצרים ייחודיים מהעולם כולו ומשקיעה מאמצים רבים בכדי לתת לצרכנים שלה תחושה של חווית קניות בינלאומית. עיצוב שקית הקניות הרב פעמית של טיב טעם יוצר אשליה שהמוצרים הנמצאים בסל מוצגים דרך מערכת שיקוף של שדות התעופה ובכך משלימה הרשת  את המסר של חווית הקניות הבינלאומית בצורה מחוייכת וזכירה. (עיצוב: all in one)

Meralco, חברת החשמל המובילה בפיליפינים, יצאה בקמפיין סביבתי גדול לחיסכון בחשמל ובו היא חילקה בירידי חג המולד שקיות ובהן מידע רחב הכולל טיפים לחיסכון בחשמל, מידע על איך לקרוא את חשבונות החשמל וחינוך לצריכת חשמל חכמה.

העיצוב החכם של השקית בו נראים מכשירי חשמל שונים מנותקים מהחשמל כאשר אינם בשימוש, משך את תשומת ליבם של רבים אל דוכני החברה ועזר להפיץ הידע.

דוגמא נוספת לאיך ניתן לעלות מודעות לנושא בעזרת שקית: “תן לי את ידך”:

 

עמותת גרינפיס הפיקה מבחר שקיות בכדי לעלות את המודעות של סכנת ההכחדה של מינים שונים בטבע ולגרום לאנשים להצטרף למאבקה בנושא. על כל שקית דימוי של בעלי חיים שונה בסכנת הכחדה, רעיון חכם זה ממחיש את הנזק הסביבתי החמור המתרחש סביבנו  ומזכיר לנו שבעלי החיים לא יכולים למעשה לעזור לעצמם, הם זקוקים לנו.

שקיות אלה כמובן עשויות מנייר כחלק מהגישה הירוקה הכוללת של העמותה.

 

שקית משעשעת זו חולקה בכניסה לתערוכת הרכב בפריז. המטרה הייתה להגדיל את הנראות של חברת פולקסווגן בתערוכה (בה התחרות היא מאוד קשה) ולמשוך כמה שיותר תנועה למתחם פולקסווגן.

התוצאה היתה שמבקרים רבים השתמשו בשקית לאורך כל התערוכה, השקית משכה תשומת לב רבה ופינת פולקסווגן היתה עמוסה לעייפה בהשוואה לשנים קודמות.

בכנסים ובתערוכות רבות מחלקים למבקרים בדוכנים  חומרי פרסום שונים בשקיות ולכן הם פלטפורמה מצויינת בכדי לנצל את פורמט השקית למקסימום.

לדוגמא: חברה שתשכיל להפיק שקית בגודל ענק (גם אם החומר שנמצא בתוכה לא גדול במיוחד) תזכה לכך שהמשתתפים יכניסו את כל השקיות וחומרי הפרסום שקיבלו לתוך השקית שלה. פעולה זו תביא לנראות בלעדית כמעט של שקית החברה ויגרור סקרנות ומשיכה של מבקרים נוספים לדוכן.

עוד דוגמאות לשקיות שאי אפשר להתעלם מהן:

שקית של מותג התה “ליפטון”

 

שקית למוצר המונע כסיסת ציפורניים

 

טיפים חשובים:
1. שקית נשיאה צריכה לשאת את אופי החברה ומה שהיא רוצה להקרין. לדוגמא: חנות יוקרה תעדיף להשתמש בשקיות יוקרתיות יותר כדוגמאת שקיות הקרטון ושקיות האל-בד.

2.ידיות הנשיאה של השקית צריכות להיות נוחות לנשיאה.

3. לא לשכוח להיות פרקטיים, ולזכור את משקל המוצרים שאמור להיכנס לשקית הנשיאה ובהתאם למשקל זה יש לבחור את חוזק ואיכות השקית הנדרשת

בכתבה הקודמת דיברנו על כרטיסי ביקור. תודה לכל מי ששלח לנו דוגמאות. ותודה מיוחדת לארכיאולוג דני הרמן ששלח לנו את כרטיס הביקור שלו: שבר של חרס.

יש לכם שקית נשיאה מעניינת וקריאטיבית במיוחד? שלחו אלינו ואולי נציג אותה בכתבה הבאה…

למידע נוסף לחצו כאן>>

*ביל בירנבך

חזרה לחדשות ועדכונים