מגזין לוטן לעסקים ולייף סטייל, אפריל 2012, עיצוב פנים

הקרמיקה מתה, יחי הזכוכית!
המטבח הישראלי משתדרג אל חיפויי הזכוכית
מאת: יפית ריקלין, מעצבת הבית של טיפא ארטס, סטודיו להטמעות גראפיות


אופנה חדשה סוחפת את עולם המטבח הישראלי: לאחר שנים בהם אריחי הקרמיקה היו כלל ברזל ונוקשה בעיצוב במטבח, הגיעו חיפויי הזכוכית ולימדו אותנו שגם בין הארונות והמחבתות אפשר ליצור עיצוב ייחודי ואווירה אמנותית

בשנה האחרונה חיפויי הזכוכית מופיעים יותר ויותר במטבחים הביתיים בישראל ואין זה פלא- שימושם הפונקציונלי של חיפויי הזכוכית זהה לאריחי הקרמיקה ויתרונותיהם רבים.

משטחי הזכוכית מצטיינים בהגנה על קירות המטבח מפני כתמי אוכל ובישול שונים, ובעזרתם גם המשטחים ליד הכיור, או אזור הכיריים נשארים נקיים וחפים מרטיבות.
את משטחי הזכוכית עצמם ניתן לנקות בעזרת מטלית לחה ופעולת הניקיון הקלה לא מזכירה במאום את המאבק מול החריצים שבין אריחי הקרמיקה.
גם במדד החוזק זוכה הזכוכית לציון גבוה, משטח זכוכית אשר עבר תהליך של חיסום יהיה עמיד במיוחד לנזקי חום, סדקים או שריטות.

 בין יתרונות משטחי הזכוכית ניתן למנות את אווירת המרחב אשר מתקבלת במטבח. בניגוד לקרמיקה, אין תחושה של קיר חוסם בזכות אפקט השקיפות בגוונים הבהירים של הזכוכית, ואפקט ההשתקפות של הגוונים הכהים יותר אשר מעניקים תחושה של מטבח גדול ומרווח.

היתרון הגדול ביותר של משטחי הזכוכית טמון בשדה האפשרויות האמנותיות שהוא מעניק לבוחרים בו.
משטח הזכוכית הוא למעשה כמו דף חלק עליו ניתן ליצור באופן אישי ומדויק את העיצוב המבוקש.

חברת טיפא ארטס, אשר מתמחה בהטמעות גרפיות על משטחי זכוכית, מעניקה ללקוחותיה שירות כולל אשר מתבטא בתרגום הרעיון הכללי של הלקוח לאיור ממשי על משטח הזכוכית. כך לדוגמא נוצר מטבח אשר על קירותיו מוטמעים מפלי מים אדירים וגועשים, כיון שהלקוח סיפר על תשוקתו הגדולה לטיולים לנחלים גדולים. לקוחה אחרת, אשר חלקה את אהבתה הגדולה לעיר ניו-יורק זכתה בחיפויי זכוכית אשר עליהם הוטמעו תמונות העיר בגוונים שעובדו ונבחרו בהתאם לגווני המטבח.

גם אם בוחרים דוגמא מתוך הקטלוג הנרחב של האפשרויות, הגרפיקה עוברת תהליך של התאמה אישית והתוצאה בכל מטבח שונה וייחודית. במסגרת התהליך, מותאמת הגרפיקה למידות המטבח ולפינות השונות בו, כמובן שגם שקעי החשמל והרהיטים אשר בכל מטבח ממוקמים במקום שונה, נלקחים בחשבון.

את חיפוי הזכוכית ניתן לבחור בכל שלב משלבי עיצוב המטבח. אפשר לבחור את חיפוי הזכוכית המאויר כבר בראשית התכנון ואז לעצב סביבו את יתר המטבח (אם בוחרים אלמנט עיצובי מיוחד הוא זה שיכתיב את יתר הגוונים במטבח). מהצד השני ניתן לבחור בחיפוי הזכוכית בשלבים הסופיים של תכנון המטבח כיון שעיצוב הזכוכית גמיש יחסית והיא מתאימה לכל סוג מטבח.

לאחר בחירת האיור הרצוי למשטח הזכוכית זוכה הלקוח לפריסה גרפית והדמיה תלת מימדית של המטבח עם משטחי הזכוכית המאוירים. השלב השלישי והאחרון הוא התקנת משטחי הזכוכית. שלב זה מתבצע לאחר התקנת המטבח וחשוב לציין כי זה הוא תהליך נקי ומדויק.

__________________________________________________________________
הכותבת היא יפית ריקלין, מעצבת והבעלים של חברת טיפא ארטס סטודיו בוטיק לעיצוב פנים המתמחה בהטמעה של גרפיקות ייחודיות על משטחי זכוכית, עץ, פלסטיק ועוד. יפית מעצבת חיפויי קיר, קלאפות, מחיצות, משטחי עבודה, דלתות ודלפקים. למעשה, ניתן ליישם את האיורים הגראפיים שלה כמעט על כל חומר וכמעט לכל צורך. 

בין הלקוחות של יפית וטיפא ארטס: מוזיאונים בארץ ובעולם, מלון פלאזה בניו-יורק, עירית ת”א, מתחם התחנה בת”א, משרדי אדריכלים, חברות מטבחים וחברות בנייה. 

טיפא ארטס
צלנוב 41 ת”א

חזרה לחדשות ועדכונים

אני רוצה להשאיר פרטים ושיצרו איתי קשר