מגזין לוטן לעסקים ולייף סטייל, מאי 2012, משפטים

יוסף&חכים – צדק עסקי ביחס אישי

משרד עורכי הדין יוסף & חכים מתמחה בעולם העסקים המקומי והבינלאומי ומלווה את לקוחותיו העסקיים והפיננסיים מזה 15 שנים. אלו נהנים משירותי ליטיגציה וליווי פעילותם המסחרית השוטפת 

כאשר הכלכלה במשבר, קיימת נטיה למתוח מחדש את גבולות ההתקשרויות הקיימות ולנסות להתאימן לצרכים המשתנים. באופן טבעי העימותים המשפטיים מתרבים, בין כצורך אמיתי ובין כאסטרגיה, על מנת לצלוח את המשבר. חברות, שותפויות, יזמים, אנשי עסקים – כולם זקוקים בעת כזו לשירות קשוב ויעיל מעורכי הדין שלהם. במצב זה, כאשר יותר ויותר עסקים נקלעים לקשיים שמובילים לתביעות משפטיות, כדאי מאוד ללקוח העסקי, שעורך הדין שמייצג אותו יכיר היטב את עסקיו השוטפים ויהיה משפטן שעולם העסקים לא זר לו.

גם שוק עורכי הדין משתנה; אם בעבר היה הבדל בין משרדי בוטיק למשרדי הענק מבחינת מחירים וסוג הלקוחות, היום ההאטה הכלכלית מחייבת את משרדי הענק לצאת למלחמה על כל לקוח, גם הקטן ביותר, בניסיון להציע מחירים אטרקטיביים בשוק צפוף ותחרותי. דווקא בעיתות אלו, באים לידי ביטוי הקשר וההיכרות האינטימית עם הלקוח במשרדי הבוטיק, לעומת משרדי הענק “הנוגסים” בכל לקוח. 

עורכי הדיןאופיר יוסףושלומי חכים מיישמים במשרדם, מעל חמש עשרה שנה, את תפיסת עולמם בדבר אופיו של הקשר האישי בין עורך הדין ללקוח, שמתבטא בליווי שוטף ומענה מקצועי יעיל ומהיר. משום כך, השותפים במשרד הבוטיק יוסף & חכים פועלים במטרה להבטיח שיוכלו לתת מענה כזה לכל לקוח במשרדם, תוך הכרת צרכיו ואופי פעילותו. המשרד רואה עצמו כחלק אינטגרלי בהתפתחות הלקוח ולכן מעניק לווי בכל התקשרויות הלקוח במהלך עסקיו והן בעסקאות חריגות כדוגמת גיוסי הון, רכישות ומיזוגים, ניהול משברים במתן יעוץ לגבי התקשרויות קיימות והדרכים לשינויים, כמו גם ליטיגציה כאשר מחלוקת בפעילות עסקית של הלקוח הופכת, למרבה הצער, לתביעה בבית משפט או לבוררות.

קיים יתרון מובהק בכך שהמייצגים בבתי המשפט הם אותם עורכי דין שמלווים את פעילותו העסקית השוטפת מלכתחילה.

השותפים יוסף וחכים משלימים זה את זה בתחומי פעילותם. עו”דשלומי חכים, שעבד כעצמאי כמעט לכל אורך דרכו המקצועית (משנת 1997), נמשך לעולם המשפט מתוך אהבה לתחום המסחרי. שלומי הוא משפטן בנשמה ו”דיל מייקר” אמיתי, איש עסקים בגלימה משפטית: ליווי משפטי, מסחרי ועסקי של חברות ויחידים, החל משלבי המו”מ בתהליכי ייזום, הקמת מיזם משותף או השתלבות במיזם קיים. מלווה ויועץ בכל מגוון הפעילויות הנדרשות לאחר ההקמה לרבות, גיוס הון והסכמי שיתוף פעולה אסטרטגיים בארץ ובחו”ל. בעל ניסיון רב בליווי מו”מ ועריכת חוזים בהתקשרויות מסחריות שונות. כמו כן, ליווה את לקוחותיו ברכישות ומיזוגים או רישום למסחר בבורסה בארה”ב. הוא משמש מרצה ליועצים עסקיים בפורומי הדרכה פרטיים, שם הוא חולק את ניסיונו הן במעגלי ההתקשרויות העסקיות והן בדיני חדלות פירעון וסוגיות מסחריות-משפטיות נוספות. שלומי גם חבר הנהלות איל”ן ישראל וסניף תל אביב ומייסד פורום ידידי איל”ן-סניף תל אביב.

עו”ד אופיר יוסף הפעיל משנת 1995, הוא משפטן בעל ידע רחב ומקיף וליטיגטור מובהק. הוא מרכז במשרד את פעילות מחלקת הליטיגציה, מנוסה מאוד גם בליווי וייעוץ משפטי עסקי, ליווי בהליכים משפטיים בערכאות השונות וליווי בנק מסחרי גדול. אופיר הוא בעל הבנה עמוקה מאוד של מערכת הדינים והפסיקה בארץ ובעל ניסיון והצלחות רבות בניהול הליכים בכל הערכאות ובבוררות.

יחד, השניים ניחנים בניסיון, בכישורים ובתשוקה לתת ללקוח שירותים בכל מורכבות התיקים– מבניית חוזים ושותפויות ועד להתמודדות עם תביעות ואי-הבנות עסקיות שמגיעות למו”מ או לאולמי המשפט.

משרד הבוטיק יוסף & חכים מלווה כבר שנים לקוחות גדולים ומגוונים מכל תחומי העסקים והמסחר – תעשייה, פיננסים, השקעות, נדל”ן, הייטק, בעלי תפקידים בכירים, בעלי הון ומשקיעים, יזמים ובעלי מקצועות חופשיים. בין לקוחותיהם: בנק מסחרי גדול, חברות שוק ההון, תעשיינים ויבואנים ציבוריים ופרטיים, חברות פרטיות יצרניות ומייצאות, חברות בתחומי הרפואה הפרטית והאסטתיקה, חברות המתמחות בשיווק, חברות זרות ובינלאומיות, משקיעים בעלי הון תושבי ישראל ותושבי חוץ, יזמים בתחומי המקרקעין והבניה בארץ ובחו”ל, חברות סטארט-אפ בתחום ההי-טק והביו-טק וכן יחידים בתפקידים בכירים, בעלי עסקים קטנים ובינוניים, לרבות בעלי מקצועות חופשיים. למשרד קשרי עבודה הדוקים עם משרדי רואי חשבון מובילים בישראל ובחו”ל, ועם משרדי עורכי דין בארה”ב, אנגליה, קפריסין וארצות נוספות באירופה ובמזרח אירופה. היכרות עם חוקים ושווקים בינלאומיים היא תנאי הכרחי לייעוץ משפטי אפקטיבי בעסקים עם חברות זרות.

בין הסוגיות והתחומים האקטואליים ביותר, בהם יש למשרד הבוטיק יוסף & חכים ניסיון מקצועי ועשיר: ליווי חברות בחוזי יצור, הפצה ושיווק באירופה ובארצות הברית; מיזמי היי-טק; ייסוד ופירוק חברות ושותפויות; מיזוגים ורכישות; הקמת קבוצות השקעה פרטיות להשקעות שונות בארץ ובחו”ל; הסכמי זכיינות – מותגים כקניין; ליווי דייירים בהסכמי תמ”א 38; “תקיפת מכרזים” – גם ערעור על תנאי מכרזים וגם תביעות לפסילת תוצאות מכרזים; ייצוג בנק, כמו גם לקוחות פרטיים שנתבעים על ידי בנקים; חדלות פרעון; הגנת בית המגורים והגנת ערבים; הגנת הפרטיות באינטרנט; עוולות מסחריות – דיני תחרות הוגנת כמו פרסומים שמהווים לשון הרע; הגבלת עובדים במעבר למקום עבודה מתחרה או מתחרה-לכאורה – גם לצד עובדים וגם לצד מעסיקים; ועוד.

יוסף& חכים 

מגדל טויוטה A, קומה 10 יגאל אלון 65

חזרה לחדשות ועדכונים

אני רוצה להשאיר פרטים ושיצרו איתי קשר