מגזין לוטן לעסקים ולייף סטייל, מאי 2012, אחזקה

 הכן ביתך לקראת הקיץ!

הקיץ כבר בפתח, הטמפרטורות עולות ורגע לפני שיתחילו עומסי החום, מומלץ לבדוק שביתכם ובניין המגורים שלכם מוכן לקראת העונה החמה. הנה מספר טיפים שיעזרו לכם להיערך נכון למניעת זיהומים, לשמירת על בטיחות ולתחושת התחדשות. מספר פעולות פשוטות יכולות לעשות את כל ההבדל. כיצד לעבור את הקיץ בשלום? המדריך המלא


מאת: יואל רדושר מנכ”ל חברת א.ד.מ ניהול ואחזקת מבנים בע”מ

pratanti

 הכנת בניין המגורים והדירה לקראת הקיץ היא הכרחית ונחוצה. מספר פעולות פשוטות יכולות לחסוך בעלויות, להעלות את ערך הבניין, לשמור על בטיחות הדיירים ואף למנוע היווצרות זיהומים ומחלות.

גם בפן האסתטי מספר הכנות בסיסיות ייצרו תחושה של התחדשות לקראת בוא הקיץ.

 מזגנים- טיפול במזגנים לקראת הקיץ הוא הכרחי ביותר וכל אחד יכול לבדוק בעצמו את המזגן הביתי שלו, לשטוף פילטרים, לנקות את היחידה, להפעיל בקירור ולהקשיב לרעשים. במידה ויש רעשים בעת הפעלת המזגן, אז מומלץ להזמין טכנאי.

הדברת מזיקים- כבר לאחר פסח, עוד לפני שמתחיל החום הכבד, מומלץ לעשות הדברת מזיקים כפעולה מונעת, במיוחד כאשר חברות ההדברה מספקות כיום אחריות לשנה. בנוסף מומלץ לרסס את כל השטחים הציבוריים בבניין: חדר ארונות, חדר אופניים, חדר אשפה, מקלט, גינות ואפילו בורות ביוב וכל שלוחות הצינורות לביוב. רצוי גם לבדוק את כל המקומות בהם מצטברים מים עומדים (שלוליות, מכליות שהתמלאו במים ועוד) המהווים מדגרה לזבובים ויתושים נושאי מחלות.

ניקיון- לקראת הקיץ מומלץ לנקות את כל המקומות אשר לרוב לא מנקים באופן שוטף, למשל ארונות חשמל, ארונות תקשורת, חדר אשפה, ארונות כיבוי האש, חדר מעלית וגגות.

עם תום הגשמים כדאי מאוד לפנות זמן לניקיון הזכוכיות אותם לא מנקים כמעט במהלך השנה וניתן להיעזר לשם כך בחברות מקצועיות. כדאי גם להקדיש תשומת לב לשטיחונים בכניסה לדירות, שכן מומלץ לרכוש כאלו המתאימים לקיץ ויחליפו את השטיחונים העבים לניקוי הבוץ המצטבר בחורף.

בתחילת הקיץ יש גם לבצע שטיפה יסודית של החניון בבניין או החניה הפרטית, שכן גם שם סביר להניח שהצטבר בוץ מגלגלי המכוניות בחורף.

*בעיית היונים היא תופעה חוזרת ומוכרת. למניעת התופעה ניתן לבנות רשתות שחוסמות את כניסת היונים או להציב דוקרנים על אדן החלון.

צביעה- האביב הוא הזמן האידיאלי לחידוש הצבע של הבניין ושל השטחים הציבוריים, כגון: חדרי מדרגות, חדרים משותפים ולובי שכן הצבע מתייבש במהירות בתקופה זו ולא פחות חשוב מכך, הוא מספק תחושה של התחדשות לקראת האביב.

גינות- תקופת האביב נחשבת אידיאלית לטיפול ראשוני בגינות לקראת החום הגדול שעתיד לבוא. זהו הזמן לדישון הגינה ולכיסוח לאחר התפתחות הצמחייה בחורף. כדאי לעצב מחדש את הגינה ולשתול צמחים עונתיים וצבעוניים.

בדיקות השעונים האוטומטיים וכיוון מחדש- רבים אינם יודעים כי לאחר שינוי שעון הקיץ כיוון מחדש של השעונים יכולה לחסוך בעלויות החשמל. בחורף למשל תאורת הבניין נדלקת ב- 18:00 ואילו בקיץ מומלץ להדליק את תאורת הבניין ב- 19:30.

טיפול במאגרי המים של הבניינים- טיפול זה מומלץ לבצע כפעולת תחזוקה שוטפת של הבניין. כיום, בכל הבניינים הגבוהים ישנם שני מאגרי מים מרכזיים – אחד בחלק התחתון של הבניין והשני על הגג, כך שהדירות בבניין אינן מקבלות את המים שלהן ישירות מהעירייה אלא מאגרי המים משמשים כמערכת השתייה לכלל הדיירים.

משום כך, משרד הבריאות קובע שפעם בשנה יש לטפל ולחטא את מאגרי המים בבניין על מנת שלא ייווצרו זיהומים ויתפתחו חיידקים שיובילו להיווצרות מחלות, כגון מחלת הלגיונרים. לעיתים עלולים גם לחדור למאגרים בעלי חיים שונים דרך פתחי האוורור; ציפורים או עכברים אשר מפיצים רעלים.

תאורה- מומלץ במיוחד לשקול מעבר לנורות חסכניות בכל השטחים הציבוריים. לנורות אלו אורח חיים ארוך פי חמישה והן צורכות חמישית מצריכת החשמל של נורה רגילה, כלומר החיסכון הכולל הינו פי- 25!

_____________________________________________________________________

חברת א.ד.מ ניהול ואחזקת מבנים בע”מ הינה חברה המתמחה במתן שירות ניהול ואחזקת מבנים ובעיקר בנייני משרדים. בניגוד לחברות אחרות בתחום, מספקת החברה מטרייה רחבה של שירותים ומוצרים נלווים המאפשרת לה לבצע התאמה מדוייקת לפי סוג הנכס וייעודו. לא.ד.מ וותק של 15 שנה ובין לקוחותיה נמנים: אסם, שטראוס, JVP, קופת חולים מאוחדת, יורוקום ועוד.

חזרה לחדשות ועדכונים

אני רוצה להשאיר פרטים ושיצרו איתי קשר