תחרות

“צרצר פיס” בן 5
תחרות הכתיבה המצליחה של מפעל הפיס לכתיבת סיפורים ב-140 תווים בפייסבוק מתקיימת השנה בנושא “פתק על המקרר”. והשנה, אל המסלול המוכר מצטרף גם מסלול חדש, “מסלול מוזות”, במסגרתו מוזמנים הגולשים להעלות יצירות מקוריות משלהם, בצורת סרטונים, קבצי אודיו או סטילס וטקסט שיתבססו על הצרצורים המתחרים

כל אחד מאיתנו השאיר לעצמו, לבן משפחתו או לאהובו פתק על המקרר בעבר. השנה, תחרות “צרצר פיס” מאתגרת את הכותבים ומבקשת מהם לכתוב סיפור ב- 140 תווים לפי הקונספט  “פתק על מקרר” במטרה לעודד שימוש מקורי ויצירתי בשפה העברית. גם השנה ניתן יהיה להוריד אפליקציה סלולרית שפותחה במיוחד לתחרות, כך שגם משתמשי הסלולרי יוכלו להצטרף לתחרות ולהעלות ישירות מהנייד את הצרצור שלהם.

השנה מתרחבת התחרות לראשונה אל מעבר לטקסט אל עולם הוידאו, צילומי הסטילס והאודיו, במסלול מיוחדת המכונה “מסלול המוזות”. כאן יוכלו הגולשים לבחור סיפור מבין מבחר הצרצורים שיפורסמו בתחרות ולהעלות צילום, סרטון וידאו או קובץ אודיו המתקשר את ההשראה שהתעוררה בהם בעקבות הצרצור, כאשר על ה”מוזה” לא להיות ארוכה יותר מ- 14 שניות. באמצעות מסלול זה, תחרות “צרצר פיס” מקווה להגיע לקהלים חדשים של גולשים ויוצרים.

ה”מוזות” יועלו לעמוד הפייסבוק של התחרות ויתמודדו על פרסים וה”מוזה” הזוכה תזכה בפרס גם את הצרצור שעורר בו את ההשראה.

שופטי התחרות השנה הם:
1) דורית רביניאן- סופרת וזוכת פרס וינר לספרות צעירה, פרס ע”ש אורד ווינגייט, פרס רה”מ לספרות, פרס אקו”ם לספרות ופרס הדרמה הטובה ביותר מטעם האקדמיה הישראלית לקולנוע.
2) ינון לנדנברג- מנכ”ל אינפיניטי אוגמנטד ריאליטי ומייסד משרד הפרסום אידיאולוג’יק, מחלוצי ענף הפרסום האינטראקטיבי בישראל.
3) ליאת אלקיים- מבקרת ספרות ותרבות פופולרית בעיתון “הארץ”.
4) אלכס אפשטיין- סופר אשר ספרו החדש, “מחשב אהבה מחדש”, אוסף של 101 סיפורים קצרצרים, רואה אור בימים אלה במהדורה דיגיטלית ועצמאית.
5) רנה ורבין- כותבת, מתרגמת ועורכת מובילה.

הפרסים
במסלול הצרצורים הרגיל- מקום ראשון יזכה בפרס של 15,000 ₪, המקום השני יזכה ב- 10,000 ₪ והמקום השלישי ב- 5,000 ₪. ב”מסלול המוזות”- הזוכה בכל סוג (תמונה/ סרטון ידאו/ הקלטת אודיו) יזכה במיני אייפד ויזכה גם את הכותב של הצרצור שהיווה השראה ליצירת המוזה.

תאריכי התחרות: 15/07-01/08 | לאפליקציית התחרות בפייסבוק לחצו כאן>>

חזרה לחדשות ועדכונים

אני רוצה להשאיר פרטים ושיצרו איתי קשר