קופירייטינג

המדריך למנהל העסוק: איך לכתוב טקסט שיווקי כמו מקצוען

חייבים לכתוב טקסט שיווקי משכנע ומניע לפעולה ואין קופירייטר בסביבה? קבלו 3 עצות זריזות וממוקדות שיהפכו את מלאכת הכתיבה לקלה, מהירה ובעיקר- אפקטיבית יותר

מאת: ליאן שובל, חברת המילה הנכונה-כתיבה שיווקית אסטרטגית
דימוי באדיבות: Sean MacEntee

1. דברו עם הלקוח שלכם בארבע עיניים

חשבו לרגע על טקסטים שאתם נהנים לקרוא, לאו דווקא בהקשר השיווקי: זו יכולה להיות כתבה עיתונאית, ספר מהסוג הישן והטוב או אפילו מסרים שאתם מקבלים בתיבת המייל. מה מייחד אותם?

התשובה לרב היא די פשוטה: הטקסטים הללו גורמים לכם להרגיש שנכתבו במיוחד בשבילכם, הם מייצרים קרבה ויותר מהכל, הם משכנעים אתכם באמיתות שלהם, מבלי שנעשה בהם ולו הניסיון הקל ביותר לשכנע.

אז איך מטמיעים את האיכויות האלה בטקסט שיווקי? פשוט מאד: מכוונים את המסרים לאדם אמיתי; מישהו שאתם מכירים מקרוב. זה יכול להיות לקוח ותיק, קרוב משפחה או חבר. דמיינו שאתם פונים אליו וכותבים בשבילו. כאן בדיוק מונח הפרדוקס: פנית לאדם אחד; גרמת לכולם להקשיב.

*טיפ מחדר הקופירייטר: במקום לדמיין, פשוט התקשרו לאדם שאליו מיועדים המסרים, ספרו לו על המוצר או השירות שאתם רוצים לכתוב עליו בשיא הטבעיות והקליטו את השיחה. מה שתקבלו זה טקסט שיווקי (גולמי אמנם) – אותנטי, קולע ומשכנע.

2. תן לרגש מקום של כבוד

רגש היה ונשאר המניע העיקרי לקבלת החלטת רכישה ולקבלת החלטות בכלל. כן, גם בעידן הדיגיטלי. למעשה, אנחנו “מחליטים” באמצעות הרגש ורק בשלב הבא מחפשים הוכחות שיצדיקו את האינסטינקט הרגשי הראשוני.

בסיסי ופשטני ככל שזה יישמע, אנשים רוצים להרגיש שבזכות המוצר שלכם, החיים שלהם יהפכו טובים יותר. משמעות הדבר היא שהטקסט השיווקי שלכם חייב להיפתח עם מסרים שפונים לרגש. הראו לקוראים שלכם שאתם מבינים איפה הם נמצאים ומה מתסכל אותם והכי חשוב: תנו להם הבטחה שתעורר בהם את החשק להמשיך ולקרוא; הבטחה שרק המוצר שלכם יוכל לממש.

3. כתבו בהתלהבות!

למילים יש תכונה מעט מוזרה: הן לוכדות את ה- State of Mind של מי שכותב אותן. מרגישים עייפים? רב הסיכויים שגם הטקסט שלכם יצא עייף. מתלהבים מהמוצר? סביר להניח שהלקוחות שלכם יתלהבו יחד אתכם. לפיכך, אם נושא הכתיבה שלכם לא מרגש אתכם – העבירו את המשימה למישהו אחר או חכו לעיתוי הנכון.

קבלו עצה קטנה מכותבת מנוסה: גשו למלאכת הכתיבה עם חשק, ממקום של רצון אמיתי לתרום לקורא ולהפוך את חייו למהנים וטובים יותר!

רוצים לדעת עוד? לפרטים נוספים על קורס כתיבה שיווקית און-ליין בהנחיית ליאן שובל לחצו כאן>>

חזרה לחדשות ועדכונים

אני רוצה להשאיר פרטים ושיצרו איתי קשר