עיצוב

מכשפת הספות
בגיל 56 ולאחר שנים של קריירה כאמנית קרמיקה ואריחים, עשתה אריאלה כסלו מהפך בחייה ובעבודתה והחלה לעצב מחדש, בייצור בוטיקי, ספות וכורסאות וינטג’ משומשות. הכל החל לפני שנה במציאת ספה ישנה ברחוב שעוררה את חושיה של האמנית ומאז היא בוראת מחדש ספות וכורסאות ישנות ומעניקה להן חיים חדשים, עדכניות ומודרניות, בזכות מעשה טלאים ועבודה יצירתית.

המהפך של אריאלה כסלו מעיצוב קרמיקה וייצור אריחים בייצור המוני לעיצוב בוטיקי של ספות וינטג’, החל לפני כשנתיים, בעקבות מציאת ספה ישנה ברחוב. הספה שכבה חודשים בעליית הגג בביתה של כסלו, לפני שידעה מה לעשות בה. התובנה הגיעה לאחר שהיא קראה כתבה על האופנתיות של בדי ריפוד שנראים כמו מעשה טלאים.

לאחר מסע קניות של בדים מיוחדים היא החלה בפירוק הספה ופרימת הריפוד, במטרה להבין איך הספה מורכבת ומרופדת. העבודה על הספה היתה מורכבת ולקחה מספר חודשים, אשר בסופה היתה הספה להצלחה ונמכרה ללקוחה מאנגליה. עם הבדים שנותרו לה, עשתה כסלו שינויים בספות נוספות שמצאה או קנתה, תוך יצירת סגנון מיוחד וספות חד פעמיות.

בעקבות ההצלחה והביקוש לספות, פתחה כסלו את סטודיו “מכשפה”, המציע ליין בוטיקי ופרטני של ספות וכורסאות, בעלות שפה אישית, קסם ושמחת חיים.

 

מקורן של כל הספות הישנות הוא כתוצאה ממציאה של כסלו עצמה, קבלה מאחרים או רכישה. לאחר פירוק ידני של ריפוד הספה הישן ומחשבה על קשת הצבעים החדש, משחזרת כסלו את הספה ותופרת את הטלאים יחד לצורת הריפוד המקורית. את הגימור היא עושה על ידי צביעה וציור על הרגליים, הידיות והמשענות. תהליך העבודה הינו צבעוני, יצירתי ופיזי והוא מתבצע לאורך כל הדרך בייצור בוטיקי ובעבודת יד.

הספות מתאימות במיוחד לכל חובבי הרטרו-שיק, מכיוון והן משלבת בין הישן לחדש, בין הוינטג’ לרטרו, ומגשימות געגועים לפריטים שאהבנו מפעם, הזוכים לייצור אופנתי ועכשווי.

לא רק על יופי ואסטתיקה חשבה אריאלה, אלא גם על שמירה על הסביבה: העבודה על הספות הרי מתבצעת על ידי מחזור חומרים ועבודה “ירוקה”. התוצאה – ספות צבעוניות, ססגוניות, יצירתיות ובעלות שפה אמנותית מובהקת.

לאתר הסטודיו לחצו כאן>>

חזרה לחדשות ועדכונים