חינוך

תכנית “מחשב נייד לכל מורה” ממשיכה לקדם את החינוך בישראל
מורי ביה”ס התיכון “כרמל זבולון” במועצה האזורית זבולון, קיבלו מחשבים ניידים וקורסי הדרכה מתקדמים, במסגרת תכנית “מחשב נייד לכל מורה” של קרן אתנה להעצמת המורים בישראל, הכוללת כבר מעל ל – 7,400 מורים וגננות  ב – 502 בתי ספר וגנים ב- 190 ישובים

צילום: אמיר אלון


שותפיי התכנית במועצה האזורית זבולון

 

תכנית “מחשב נייד לכל מורה” להעצמת מורי ישראל ממשיכה להתפשט ברחבי הארץ וכעת גם מורי ביה”ס התיכון “כרמל זבולון” במועצה האזורית זבולון קיבלו מחשבים ניידים. במסגרת התכנית, פרי יוזמתה של קרן אתנה בשיתוף הסתדרות המורים, משרד החינוך ובנק מסד, מקבלים המורים גם קורסי הדרכה של 120 שעות לכל מורה, הכוללים ידע בסיסי בהפעלת המחשב וכן הדרכה בנושאי מיומנויות דיגיטליות, שילוב מחשב בהוראה פרונטאלית, שימוש במידע נגיש ברשת האינטרנט ועוד.

מורי ביה”ס “כרמל זבולון” מצטרפים למורי ביה”ס היסודי “נופית” במועצה האזורית זבולון שכבר נמצאים בתכנית.

הכנסת התכנית לבתי הספר התאפשרה בזכות תרומתה של חברת פלרם, הקרן המשפחתית ע”ש תד אריסון, המגבית היהודית, קרן אתנה, בנק מסד, הקרן לקידום מקצועי של הסתדרות המורים ושותפיה האחרים לתוכנית.


מורים עם המחשב שקיבלו

ביום שני 3.6.13 הושקה התכנית בביה”ס “כרמל זבולון” במועצה האזורית זבולון, בטקס חגיגי בנוכחות אורי בן – ארי, מייסד ונשיא קרן אתנה, ד”ר יחיאל שילה, מנהל המנהל לחינוך ההתיישבותי במשרד החינוך,  רון כהן, מנהל שיווק ומכירות בנק מסד, יהושע צדוק, מפקח תקשוב במנהל לחינוך התיישבותי, חני לידור יו”ר סניף הסתדרות המורים חיפה ומאיר יפה מנהל מחלקת החינוך במועצה.

אורי בן-ארי, נשיא ומייסד קרן אתנה ציין כי “עד היום, מעל ל- 7,300 מורים כבר נהנים ממחשבים ניידים ומקורסי הכשרה מקצועיים. אנו מברכים על החלטת ראש המועצה האזורית זבולון מר דב ישורון להצטרף ל- 190 הישובים שכבר נהנים מהצלחת התוכנית “מחשב נייד לכל מורה” ומחיזוק והעצמת מעמדם של המורים”.


מורה עם המחשב

“הענקת המחשבים למורי בית ספר כרמל זבולון היא יום חג בשבילנו, שמתחבר במקריות מבורכת לחגיגות 40 השנה לבית הספר שאנו כל כך גאים בו”, סיפר דב ישורון, ראש המועצה האזורית זבולון. “אנחנו סמוכים ובטוחים שהצעד הנוכחי, שבו אנו ממשיכים את שיתוף הפעולה עם קרן אתנה ושותפיה בפעילותם המבורכת, יתרום את תרומתו להמשך המעשה החינוכי והלימודי שמורי כרמל זבולון מצליחים להיות בו לאורך שנים, מובילים, יצירתיים ורבי הישגים.

“המורים הפכו את המחשבים לכלי העבודה הראשון שלהם, שפת העתיד טמונה בטכנולוגיות המתפתחות. המחשב הנייד הוא כלי עזר חיוני והוא הופך את המורה למקצועי יותר, מעודכן יותר, מחובר ומוערך יותר”, מסר יוסי וסרמן, מזכ”ל הסתדרות המורים והוסיף כי “לא בכדי נבחרו המורים לשמש חוד החנית במבצע ארצי רחב היקף.הסתדרות המוריםלקחה על עצמה ליצור שוויון הזדמנויות לכל ילד ולכל מורה”.

יעקב שורי, מנכ”ל בנק מסד, המפעילה גם היא את הפרוייקט סיפר כי “בנק-מסד, כבנק של המורים, חש אחריות מיוחדת לתרום לקידום מעמדם של המורות והמורים בישראל. אנחנו גאים שבאמצעות חסות זו יזכו עוד מאות מורים להצטייד במחשב אישי נייד ובהשתלמות מקצועית מקיפה שתסייע בשדרוג יכולותיהם המקצועיות”.


תמונה קבוצתית של שותפי התכנית והמורים בביהס כרמל זבולון

אודות קרן אתנה
הקרן הוקמה בשנת 2006 כארגון ללא כוונת רווח, במטרה להעצים את המורים בישראל ולהעניק להם כלים להעצמה אישית, תוך קידום מעמדם. הקרן הוקמה על ידי מספר אנשי עסקים בהובלת אורי בן –  ארי (מנכ”ל יו.בי.איי ונצ’רס ולשעבר סגן נשיא בכיר בחברת נס טכנולוגיות).

תוכנית הליבה של הקרן היא תוכנית “מחשב נייד לכל מורה” להעצמת המורים. התוכנית הוקמה תחת חסות משרד ראש הממשלה ובשותפות הדוקה עם הסתדרות המורים, משרד החינוך ובנק מסד.

במסגרת התוכנית, מחלקות קרן אתנה, יחד עם הסתדרות המורים ובנק מסד, מחשבים ניידים למורים בבתי ספר יסודיים, לצד קורסי הדרכה בהיקף של 120 שעות, הכוללים ידע בסיסי בהפעלת המחשב וכן הדרכה בנושאי מיומנויות דיגיטליות, ע”י מדריכי משרד החינוך, שילוב מחשב בהוראה פרונטלית, שימוש במידע נגיש באינטרנט ועוד. מבדיקת נתוני שביעות רצון המורים המשתתפים בתוכנית, עולה כי חלה עלייה משמעותית ברמת הקשב בכיתות ובהעשרת המורים במקורות מידע חדשים בסביבה מתוקשבת וביכולת הקנייתם לתלמידים.

התכנית הפכה לסיפור הצלחה וכיום נהנים כבר למעלה מ –  7,400 מורים ב- 502 בתי ספר וגנים  ב- 190 יישובים, ומעל 200,000 תלמידים, משיפור ברמת הלימודים, בזכות התכנית. 60 ערים ומועצות אזוריות נוספות ממתינות לתרומות כדי להכניס את התכנית לבתי הספר שלהם ולהעצים את המורים.

קרן אתנה ושותפיה הסתדרות המורים, משרד החינוך ובנק מסד עוברים כעת להעצמת הגננות בישראל במסגרת תוכנית “מחשב נייד לכל גננת”. במסגרת התוכנית תקבל כל גננת שתצטרף לתכנית, מחשב נייד בשילוב הדרכה מקצועית של 90 שעות, אשר יקנו לה כלים להעצמתה כגננת מתקדמת, מתוקשבת ובעלת כלים להתמודד עם מהפכת המידע.

קרן אתנה שמה לה למטרה בשנת 2006, כי כל מורה וגננת במדינת ישראל תצויד במחשב נייד, בשילוב הדרכה מקצועית של 120 שעות לכל מורה אשר יקנו לו כלים להעצמתו כמורה מתקדם, מתוקשב ובעל כלים מקצועיים להתמודד עם מהפכת המידע ועם השינויים בתפקידו של המורה מ”מקור ידע” ל”מנטור”.

לאתר הקרן לחצו כאן>>

חזרה לחדשות ועדכונים