פסטיבל

אינטימיות מדברית
אחרי פסטיבל הבכורה שהתקיים באוגוסט 2012 וזכה להצלחה רבה, יוצא לדרך פסטיבל “אִינְטִימִדְבָּר” 2 במצפה רמון בימים חמישי ושישי הקרובים. מטרת הפסטיבל היא לייצר מסורת של מפגשים אינטימיים, ייחודיים ומרגשים בין הקהל ליוצרים ממגוון סגנונות מוזיקליים, באווירה המיוחדת ובשקט של מצפה רמון. בין הצפויים להופיע בפסטיבל: עלמה זוהר, להקת בום פם, טריפונס, איתי פרל, יאיר דלאל, יהודה קיסר ואמן הבלוז האמריקני LC Ulmer

בימים חמישי שישי הקרובים, בין ה- 22-23 באוגוסט 2013, יהפוך “רובע דרכי הבשמים” במצפה רמון, לרובע מוזיקלי, בהשראת מועדוני ניו אורלינס. לאורך כל היום והלילה, במתחמים שונים ברחבי הרובע, ייערכו הופעות מוזיקה, לצד יריד אמנים ודוכנים ססגוני מתוצרת הנגב ומגוון אירועי תרבות.

השנה, יינתן דגש בפסטיבל על יצירה וחשיפה של אמנים תושבי מצפה רמון ממגוון תחומים:  במה של הרכבים מוזיקלייםמקומיים, להקת המחול ‘ליאת דרור וניר בן גל – הלהקה’ (האנגר “אדמה”) במופע טרום בכורה, הצגת תיאטרון של השחקנית מירב גרובר, קונצרט בארוק מיוחד עם שלו עד-אל, נגן הצ’מבלו הבינלאומי ומנהלה המוזיקלי של התזמורת הקאמרית הקיבוצית, פתיחה חגיגית של  סטודיו לאמנות של הצייר והפסל איצו רימר ועוד.

בנוסף, במהלך ימי הפסטיבל יתקיימו כ-30 אירועים שונים: במופע המרכזי של הפסטיבל יתארח את אמן הבלוז LC Ulmer ממיסיסיפי ארה”ב, במופע של בלוז שורשי ואותנטי; הזמרת עלמה זוהר תפתח את הפסטיבל במופע מיוחד; להקת “בום פם” יארחו את הזמר טריפונס ואת נגן הגיטרה הוותיק יהודה קיסר, בחגיגה אותנטית וססגונית; להקתו של יאיר דלאל עם איתי פרל יערכו מופע בלוז מדברי ועוד. בנוסף, יערכו גם אירועים תרבותיים רחבים יותר שאינם דווקא מוזיקליים, דוגמאת: הקרנת בכורה לסרט החדש מביתם של היוצרים עטורי הפרסים של הסרט ‘מ פור מיסיסיפי: we juke up in here, תערוכת צילומים של בלוזיסטים ובלוזיסטיות ממאה השנים האחרונות, ותמונות מאזור המיסיסיפי, סדנאות פתוחות שיזמינו את המבקרים להתחבר אל ההוויה המיוחדת של המקום ואל אנשיו ועוד.

במהלך ימי הפסטיבל יציעו גם תיירני מצפה רמון מבחר של פעילויות, טיולים מאורגנים ואטרקציות לבאי הפסטיבל במזג האוויר הנעים ביותר בארץ בתקופה זו של השנה (מומלץ אפילו להביא בגדים חמים לערב!).

היוזמים והמוציאים לפועל של הפסטיבל הם אסי זיגדון וגדי לייברוק, אוהבי מוזיקה שמגיעים מעולמות שונים. אסי, מוזיקאי, יוצר ומנהל ארגון “מהות החיים” וגדי, מייסד ומנהל “מועדון הג’אז” במצפה רמון, התחברו סביב חזון משותף וכך הפך מועדון הג’ז מצפה רמון ב-6 שנות פעילותו למרכז תרבותי שוקק שמושך אליו את טובי המוזיקאים בארץ וזוכה למוניטין של מקום בעל אווירה מיוחדת במינה. המועדון, המהווה השראה לפסטיבל, הוקם ופועל במסגרת עמותת התושבים “קשת” במצפה רמון.

האירוע נערך בתמיכת המועצה המקומית מצפה רמון, קרן מיראז’ לפיתוח הנגב, הרשות לפיתוח הנגב, עמותת “קשת”- מצפה רמון, רשת מלונות “ישרוטל”, משרד הפרסום ‘מקאן ואלי’ במצפה רמון, המשרד לפיתוח הנגב והגליל, מלון רמון סוויטות ומשרד ההפקות Nobodies Fault Productions.

לפרטים נוספים לחצו כאן>>
או כאן>>

חזרה לחדשות ועדכונים