מיזם דגלי אחדות

דגלי אחדות – ילדים בני דתות שונות יוצרים במשותף

הגלריה הפריזאית MEMOIR DE L’AVENIR, בניהולה של מרגלית ברייה וקבוצת האמנים CURRENT ART, מיסודו של האמן והאוצר הישראלי טד בר, חברו יחד למיזם “דגלי אחדות” שמטרתו להביא ילדים מרקעים, אזורים ודתות שונות לכדי יצירה משותפת של דגלים בנושא המשותף: אחדות.

הפרויקט הייחודי החל ראשית כל בישראל, תוך חיבור בין ילדים בגילאי 10-12 מבתי ספר בבקה אל גרביה, נצרת, יריחו ופרדס חנה.

בשלב הראשון, ביקרו 24 ילדים מבית הספר עומר אל חטאב מבקה אל גרבייה, בליווי מורותיהם, בסטודיו של טד בר בחודש ספטמבר 2012. הביקור שילב בין הסברים על המיזם והטכניקה, לבין הרצאה קצרה על החלל העמוק.

בתחילת 2013, נערכו מפגשים בין רבקה ווינדוס, המנהלת האדמיניסטרטיבית של המיזם, עם מנהלי בית הספר הנוצרי אל מוחלס בנצרת, בית הספר שבילים ע”ש מנחם בגין בפרדס חנה ובית הספר בעיר יריחו.

באפריל 2013, נפגש טד בר עם הילדים והמורים המשתתפים במיזם בביה”ס אל מוחלס בנצרת וכן התקיימה פגישת מנהלי בתי הספר, המורים והאמנים המשתתפים במיזם, כהכנה לקראת הסדנאות בבאקה אל גרביה.

בשלב השני, ב-12 למאי 2013 תיערך סדנה משותפת בבאקה אל גרביה, בה יקחו חלק 24 ילדים מכל בית ספר. הסדנה תועבר על ידי יוטי וענת שמאי, בשיתוף טד בר ובסיוע מורות האמנות של בתי הספר ובה ייצרו הילדים דגלים על בדים בגודל 200X100 ס”מ שנושאם אחדות.

בשלב השלישי יונפו הדגלים בערים אשר לוקחות חלק במיזם, במעמד טקס בו ישתתפו כל הילדים היוצרים. זהו השלב בו יבקרו הילדים בעיר המארחת ויכירו את אנשי העיר וההיסטוריה הייחודית שלה.

בשלב הרביעי והאחרון יוצגו מספר דגלים נבחרים מתוך הפרויקט בגלריה של מרגלית ברייה בפריז

לפרטים נוספים על המיזם אנא פנו אל טד בר, בטלפון: 050-5202060 או במייל: ted@ted.co.il
או לרבקה ווינדוס, בטלפון:  052-3828570 או במייל:
rebeka.windus@hotmail.de

חזרה לחדשות ועדכונים

אני רוצה להשאיר פרטים ושיצרו איתי קשר