קפה יפו מציג

מדע בעם: המדענים יוצאים מהקמפוס
יוזמה חדשה של משרד המדע והטכנולוגיה מביאה מדע אל הקהל הרחב, בסדרה של הרצאות פופולאריות באווירה נינוחה – על כוס קפה או בירה, בין יצירות אומנות במוזיאון או במנוחה מהשופינג, באוויר הצח של הפארק או אפילו בבית של המרצה. גם המוסד הקולינארי “קפה יפו” לוקח חלק פעיל ביוזמה ויקיים סדרה של 3 הרצאות ביום חמישי הקרוב

משרד המדע והטכנולוגיה, בשיתוף אוניברסיטאות המחקר בישראל, מקיימים השנה פרויקט לאומי ייחודי בשם “מדע בעם”. הפרויקט יתקיים ביום המדע הלאומי שיחול ביום חמישי, 14/3/13 ובמסגרתו יזכה הקהל הרחב בהצצה אל תוך עולמם המרתק של מדענים מתחומים שונים, באווירה משוחררת ובלתי מחייבת.

הפרויקט הוקם במטרה להעלות את מודעות ציבור לתחומי המדע, באמצעות העברת הרצאות באורך 45 דקות כל אחת, שתתקיימנה מחוץ לקמפוס, במקומות ציבוריים ופתוחים לקהל, בהם ישנה תנועה ערה של אנשים, בערים נבחרות ברחבי הארץ, ביניהן: רעננה, תל אביב, ירושלים, באר שבע, רחובות, רמת גן, פתח תקווה, ראשון לציון, גבעת שמואל ועוד.

קפה יפו-מסעדה כשרה, הוא אחד מהמוסדות הקולינאריים הידועים והמצליחים בעיר יפו ואין זה מקרה שהוא גם נבחר לאחד המקומות שייקחו חלק במיזם. המסעדה, אשר נולדה מתוך אהבה גדולה לעיר בה ניגודים וקצוות מתקיימים בהרמוניה מופלאה, אינה מתפקדת כמסעדה בלבד אלא גם כמוסד תרבותי לכל דבר ועניין, המקיים ערבי המוסיקה והופעות, מארח זמרים ולהקות השונות המנגנות מבלוז, דרך אגן ים התיכון ועד ספרד וממנו יוצאים גם סיורי תרבות ייחודיים לכל רחבי העיר, בהדרכתם המקורית של שחקנים ואמנים. בני הזוג אורנה וניר גבעון הקימו את “קפה יפו” בלב שוק הפשפשים ובתה של אורנה, רוני ריבלין היא השפית האמונה על המטבח העשיר במקום.

במסגרת פרויקט “מדע בעם”, יתקיימו בקפה יפו ההרצאות הבאות:
17:00-18:30 – פרופ’ אריה צבן ידון בננו-אנרגיה: האתגרים, החידושים והיישומים.
19:30-20:30 – פרופ’ צבי דובינסקי מהפקולטה למדעי החיים ידבר על שוניות אלמוגים.
21:30-22:40 – ד”ר ירדן טשיל מהמחלקה לכימיה יספר על החלבונים: מכונות נפלאות בגופנו.

האוניברסיטאות אשר לוקחות חלק במיזם, נדרשו להעמיד 25 חוקרים (ועוד חמישה חוקרים בכוננות החלפה) אשר יעבירו הרצאה בתחום מומחיותם. ההרצאות יערכו בעברית, יעסקו בצדדים היותר פופולאריים של תחום התמחות החוקר ויהיו מיועדות לקהל צעיר ולקהל בוגר, שאין לו בהכרח השכלה מדעית כלשהי.

כאמור, כל ההרצאות יתקיימו ביום הלאומי למדע שנקבע על ידי הכנסת ב- 14 במרץ 2013 – יום הולדתו של אלברט איינשטיין, החל מהשעה 17:00. משך כל הרצאה כ 30 עד 60 דקות והכניסה אליהן אינה כרוכה בתשלום, אך רצוי להזמין מקומות מראש.

לאתר קפה יפו מסעדה כשרה לחצו כאן>> 

לפרטים נוספים על מדע בע”מ לחצו כאן>>

חזרה לחדשות ועדכונים

אני רוצה להשאיר פרטים ושיצרו איתי קשר