תיאטרון מוזיקלי

לראשונה: שרלוק הולמס בערבית
4 מופעי תיאטרון תיאטרון מקוריים עולים על במות ברחבי הארץ  במסגרת פרויקט “קלאסילייק” של מפעל הפיס. ההצגה “שרלוק הולמס – תעלומה בקונצרט” נכתבה על ידי  עידית שכטמן, ומציגה עלילה מבריקה, מלאת מתח והומור שסוחפת את הילדים

4 יצירות קלאסיות נבחרו כזוכות בפרויקט החדש והייחודי “קלאסילייק”, שמטרתו לקדם מוסיקה קלאסית בקרב הגיל הצעיר. המלחינים הזוכים קיבלו מענק של 20 אלף ₪ לצורך העלאת היצירות כהפקות בימתיות, בביצוע תזמורות מובילות ביישובים ברחבי הארץ. כ-2 מיליון ₪ הקצה מפעל הפיס לפרויקט חשוב זה וכתוצאה, מהיום אפשר לחבר בנשימה אחת קלאסיקה וילדים.

שרלוק הולמס, הבלש המפורסם ביותר בעולם, מככב ביצירה מוסיקלית מקורית וסוחפת עם עלילה מבריקה, מלאת מתח והומור. הולמס מוזמן לנגן כסולן עם התזמורת (שרלוק הוא כנר נהדר!) אך נדהם לגלות כי הוא נדרש לפענח תעלומה בלשית. המוסיקה משמשת כלי ראשון במעלה בפתרון התעלומה: היא עוזרת לבלש לחשוב, לראיין חשודים ולהסיק מסקנות. גם נגני התזמורת והקהל מופעלים כשחקנים והם משתתפים בהקשת מקצבים ובהפקת צלילים וקולות.

הטקסט הכתוב בחרוזים (מאת המלחינה עידית שכטמן), מגולל את הסיפור הבלשי וכן כולל בתוכו הסברים על התכנים, המבנים והמושגים המוסיקליים הקשורים בצלילים המנוגנים. המופע מוצג בשתי גרסאות, עברית וערבית, כאשר בגרסה העברית מככב השחקן ירון ברובינסקי ואילו בגרסה הערבית מככב השחקן יוסף סווייד. בתפקיד הבלש הנודע. כעת מגיעה ההצגה בערבית גם לנצרת ושפרעם.

נצרת: תאריך – 22.11.2012, שעה – 17:00, טלפון לכרטיסים: 04-6406470
שפרעם: אולם אשכול פיס, תאריך – 27.11.2012, שעה – 17:00, טלפון לכרטיסים: 04-6665251/3 

חזרה לחדשות ועדכונים