יוזמת שלום

האזרחים לוקחים את השלום לידיים בירושלים
ב- 22-23 לאוגוסט, משלחת ישראלית, משלחת פלסטינית והציבור הרחב ניהלו יחד משא ומתן לסיום הסכסוך, במסגרת קונגרס “מחשבות של שלום”, שנערך הפעם לראשונה בעיר ירושלים. באוקטובר הקרוב, תארח העיר את הקונגרס שוב וכולם מוזמנים לקחת חלק

ביום חמישי ה-22 לאוגוסט לפנות ערב, החל דיון סוער בין המשלחת הישראלית והפלסטינית לבין הקהל הרב שהתאסף ברחבת המשביר במרכז העיר ירושלים וכל זאת במסגרת מיזם השלום הייחודי, קונגרס “מחשבות של שלום”, הנערך במגוון ערים בארץ וארצות בעולם שנים האחרונות. לבסוף הגיעו המשלחות, המורכבות תמיש מ-6 ישראלים ו-6 פלסטינים, לשני הסכמים: “צעדים בוני אמון” ו”הסכם שלום כולל”. בתום הקונגרס, צעדו המשלחות יחד לבית ראש הממשלה בעיר על מנת להגיש את ההסכמים שגובשו יחד.

ארוע זה הוא צעד משמעותי נוסף בדרך להקמתו של קונגרס ישראלי-פלסטיני ציבורי למו”מ רחב היקף ומשמעותי, בעל כוח פוליטי אמתי. תפקיד הקונגרס הוא לשתף את הציבור במאמצים להגיע לשלום ול”תמרץ” את ההנהגות להגיע להסכמים. ללא ספק, הצלחתו האדירה של הקונגרס האחרון בירושלים, הוכיח שוב כי רוב הציבור הישראלי והפלסטיני רוצה לסיים את הסכסוך בדרכי שלום וכי מדובר בכלי יעיל ובעל כוח פוליטי משמעותי לצורך כך.

בראש המיזם החשוב ופורץ הדרך עומד ד”ר ספיר הנדלמן, חתן פרס פיטר בייקר לחקר השלום, שיחד עם חבריו, הוביל כבר כאמור 20 מיני קונגרסים דומים באוניברסיטאות מובילות בארה”ב ובקנדה, בגדה המערבית ובת”א. אך כולם חשו הפעם כי הקונגרס הירושלמי היווה קפיצת מדרגה משמעותית: “בשעה שההנהגות מגמגמות, מוטל עלינו האזרחים לקחת את המושכות לידיים” אומר ד”ר הנדלמן.

חברת יחסי הציבור “לוטן תדמיות” מלווה את היוזמה בהתנדבות ויעל לוטן, מנכ”לית החברה ציינה כי “היא פועלת במשך שנים לקידום השלום בין העמים ומוצאת ביוזמה זאת מקום להצמיח אמון והבנה בין אנשים. ההסכם כבר חתום למעשה וכעת כל שנדרש הוא שיהדהד מספיק, כך שמנהיגי שני הצדדים יקשיבו”.

לאור הצלחת הקונגרס בירושלים, ייערך קונגרס דומה נוסף בין התאריכים 24-25 באוקטובר 2013, ימים ה’ ו-ו’.

הציבור הרחב מוזמן להשתתף ולקחת חלק במו”מ. פרטים בעמוד הפייסבוק>> | להתרשמות מההסכמים השונים אליהם הגיעו בעבר לחצו כאן>>

חזרה לחדשות ועדכונים

אני רוצה להשאיר פרטים ושיצרו איתי קשר