סגנון אישי

הקיץ הזה תסתפרי בהתאם למבנה הפנים
לקראת הקיץ שכבר כאן כולנו רוצות לרענן את המראה ומה טוב יותר משינוי מראה השיער? מלבד הסגנון ואורח החיים, מבנה הפנים הוא המרכיב החשוב ביותר בהתאמת התספורת ומכתיב את כללי העשי ואל תעשי

מאת ארז עיואן, חברת מישל מרסייה
בצילום: טהוניה רובל (צלם: מנחם רייס)

בא לכן שינוי הקיץ? בואו נתחיל בשיער.
מעבר לתכתיבים אופנתיים וחברתיים בנוגע למראה השיער, יש לקחת בחשבון נתונים נוספים שהם בגדר מצב נתון ואחד המרכזיים שבהם הוא מבנה הפנים. עלינו להכיר ולקבל באהבה את מבנה הפנים איתו נולדנו ולדעת להעניק לו את התספורת או התסרוקת המתאימה והמחמיאה ביותר.

אז כיצד נדע מהו מבנה פנינו וכיצד נתאים לו תספורת נכונה?
ראשית, לא כדאי “לשבור את הראש”, ניתן ואף רצוי לתת למעצב השיער שלנו להמליץ לנו מה לעשות, הוא כבר ידע להתאים לנו את התספורת העכשווית הנכונה לנו ביותר. אך יחד עם זאת, נרצה גם לדעת מה לבקש ולמה לשים לב.

כמו בהרבה דברים, בהתאמת תספורת למבנה הפנים יש כללים מאוד ברורים, במסגרתם לכל מבנה פנים יש עשה ואל תעשה. נלמד לעבוד לפי הכללים הברורים ולעתים נרצה גם “לשבור” אותם בכדי להדגיש אמירה מסוימת. אז איך עושים את זה? ומהם הכללים?

פנים אובאליות– למבנה פנים זה צורה אליפטית ומאוזנת, כך שהמצח והסנטר באותו רוחב. אם זהו מבנה הפנים שלך – בורכת. צורת פנים זו נחשבת לאידיאלית וכל תספורת מחמיאה לה. ניתן לבחור בין תספורת ארוכה לקצרה, שיער חלק או מתולתל, קו ישר או מדורג ובכל האורכים.

פנים עגולות – מבנה פנים שמאפיין פנים מלאות, בעלות לחיים עגולות וסנטר קטן. במבנה זה של הפנים, המטרה היא ליצור מראה פחות מלא ויותר מאורך. אפשר לעשות זאת בעזרת שיער ארוך וחלק שיורד עד מתחת לסנטר. כמו כן, תספורת קצרה עם גובה ועם פאות גם היא עושה את אותו האפקט. תסרוקות שמדרגות ומנפחות את השיער בחלק העליון של הראש הן בחירה ממש לא מוצלחת מכיוון שהן מוסיפות נפח מיותר. כל תספורת שהחלק הקדמי שלה ארוך מעבר לקו הסנטר יחמיאו לתווי פנים אלו ויאריכו אותן.

פנים מרובעות – אלו הן פנים רחבות בעלות מצח רחב, עצמות לחיים רחבות, וסנטר רחב וזוויתי. כדי לרכך את תווי הפנים החדים כדאי לבחור תסרוקות גולשות ונשפכות. שיער ארוך ומדורג שיורד אל מתחת לסנטר יכול לרכך את קו הלסת ולהסתיר סנטר זוויתי. הימנעי מתספורות בעלות קווים חדים וזוויתיים. למבנה פנים זה, כל מה שרך ועגול יעשה טוב ויעדן את המבנה המרובע.

פנים ארוכותאפשר “לקצר” פנים ארוכות בעזרת תסרוקת נכונה, למשל תסרוקת “קארה” שמגיעה עד לכתפיים. גם פוני הוא בחירה מצוינת לנשים עם פנים ארוכות. לעומת זאת – שביל באמצע מאריך עוד יותר את הפנים לכן – בחרי תסרוקות עם שביל בצד. לפנים צרות וארוכות מתאימות תספורות עם נפח כמו תלתלים, פן חיצוני או ווייבי, פוני ארוך או שני תלתלים לצדי הפנים או תספורת שמסתיימת בקו הסנטר. בעלות מבנה פנים מאורך צריכות להימנע משיער מאוד ארוך או מאוד קצר, שמדגיש את אורך הפנים.

פנים בצורת “לב” לבעלות מבנה פנים בצורת לב, סנטר מחודד שמושך את תשומת הלב מהעיניים לכן יש לאמץ תסרוקת שתחזיר את המיקוד אל אזור העיניים. למשל תספורות בעלות פוני ארוך משני צידי הפנים, פוני עד לקו הגבות, דירוג ארוך שייגע בעצמות הלחיים, או תספורת עם דירוגים קצרים שידגישו עצמות לחיים.

כמובן שלא לכולנו מבנה מובהק ואחיד של הפנים ולעתים קרובות תווי פנינו מורכבים מכמה צורות. בדיוק בשל כך מומלץ להתייעץ עם מעצב השיער אשר יאבחן וייתן תשובה נכונה.

בנוסף, חשוב מאוד להדגיש שלא תמיד נרצה להצניע או להסתיר את מבנה הפנים שלנו אלא נרצה דווקא להדגשן.

מעבר לצורת פנים, יש להתחשב גם במבנה גוף, כגון צוואר, גוף עגלגל וכו’. לדוגמה, במקרה של צוואר ארוך, יש לקבל החלטה באם לחשוף אותו או להסתירו בעזרת השיער, (במקרים שהצוואר מרשים ויפה מומלץ מאוד לחשוף אותו כמובן). כמו כן, גוון העור חשוב מאוד לבחירת גווני הצבע לשיער. בנוסף, יש להתייחס גם לסגנון האישי – האם המראה הוא קלאסי או טרנדי למשל. שילוב בין כל האלמנטים הללו גם יחד, יעזור בבחירת התספורת או התסרוקת הנכונה לנו ביותר.

חזרה לחדשות ועדכונים

אני רוצה להשאיר פרטים ושיצרו איתי קשר