הופעה

יין ושאנסון
שירי האהבה, הסיפורים שמאחורי השירים, הדיאלוג המתמשך והאינטימי, כולם כבר הפכו לחלק בלתי נפרד מערבי השנסונים הנערכים ב”קפה יפו“. הפעם, תערך במקום הופעה של השנסונייר הצרפתי מרשאל מרין, המשלב בין מיטב השנסונים של גדולי הז’אנר לצד סיפורים המתארים את אחורי הקלעים של התקופה

צילום: רועי כהן

קפה יפו – מסעדה כשרה” פועל בהצלחה רבה מזה כ-5 שנים במרכזו של שוק הפשפשים הצבעוני של יפו. לצד המטבח המגוון עליו אמונה השפית רוני ריבלין, הבניין המעוצב בו שוכן המקום והאווירה מלאת החיים, מציעים הבעלים, משפחת גבעון-ריבלין, גם חוויה תרבותית הכוללת ערבי מוזיקה חיה, סיורים מודרכים ברחבי יפו ועוד.

בסוף החודש הקרוב, ב-31.8 ייערך במקום ערב שנסונים צרפתי עם הזמר הצרפתי מרשאל מרין, ברוח רובע האמנים מונמרטר שבפריז. מרין, משלב בהופעתו מהפרטואר העשיר של השנסונים הצרפתיים המקוריים, מבית מדרשם של שארל אזנאבור, איב מונטאן, ז’ק ברל, אדית פיאף, ז’ילבר בקו, ז’ורז’ מוסטאקי, מייק בראנט ועוד, להם הוא מציע פרשנות מקורית משלו, לבין סיפורים ואנקדוטות מרתקות מאחורי הקלעים של הזא’נר.

“מי שכבר נכח בהופעתו של מרין יודע למה לצפות. הקהל מרגיש שהוא מגיע לדבר האמיתי, להופעה של שנסוניר אמיתי – ההופעה החיצונית, השארם הטבעי וכמובן המבטא הצרפתי המתנגן…” כך כתב עליו יורם מארק-רייך בידיעות חיפה.

מלבד הרפטואר העשיר בצרפתית, משלב מרין גם מספר שירים בעברית ובאנגלית ומקפיד לשלב את הקהל בהופעתו, המורכב ממבוגרים ומצעירים כאחד, אשר גדלו על על שירים אלו בבית והם אף קמים לרקוד בשירים מסויימים.

מרין נולד ברובע האמנים “מונמרטר” בפריז ועלה בגיל 23 לישראל, בעקבות גילוי יהדותו מספר שנים קודם לכן. הוא רצה לחיות דווקא כאן ולאחר כמה שנים על קו צרפת-ישראל, החליט לגור כאן דרך קבע. את הופעותיו הוא מעלה בכל רחבי הארץ, בהיכלי תרבות ועל בימות קטנות וגם בחו”ל, בעיקר בצרפת. הבמה שלו מעוצבת ברוח פריזאית אוטנטית בדמות קפה קטן עם מצגת אמנות פריזאית ברקע.

המופע הפעם ייערך כאמור ב”קפה יפו”, המארח באופן תדיר מופעים מוזיקליים ממיטב התוצרת של ארצות אגן הים התיכון ומוציא גם סיורים ייחודיים ברחבי העיר יפו. המופע ייערך סביב שולחנות וילווה במטעמים והווי מרתק.

לפרטים נוספים לחצו כאן>>

חזרה לחדשות ועדכונים

אני רוצה להשאיר פרטים ושיצרו איתי קשר