כנס מיסוי

כשהמסים והאוצר נפגשו
השינויים במערכת המיסוי בישראל נמצאים במרכז הכנס השנתי עבור יועצי המס, עורכי דין ורואי חשבון שייערך ב-12.12. לפי דורית גבאי, יועצת מס בכירה בתחום המקרקעין: “העדר מדיניות מס מביאה את העסקים להיות מבולבלים, עיוורים, טועים ומתחסלים. שיעורי המס הגבוהים יוצרים עיוות וסטייה מהגיון”

הכנס השנתי על מיסוי בישראל של רו”ח ויועצת המס הבכירה דורית גבאי, יתקיים ביום רביעי 12.12.12 בסימן עתיד המיסוי בישראל. תכנית הכנס מגוונת וכוללת הצגת נתונים בנושא מיסוי, ניתוח פסיקה ודגשים בעבודת אנשי המקצוע: מס הכנסה, מיסוי מקרקעין, מס ערך מוסף, תיקוני חקיקה, פסיקה מנחה, הוראות ביצוע והחלטות מיסוי – טיפים ויישומים בשטח.

בכנס ירצה עו”ד דורון לוי, בעל ראייה ייחודית על תחום המיסוי ועל מדיניות המיסים בישראל. לוי מלווה את נושא המס שלושים שנה, כיהן בתפקידי מפתח באוצר כיועץ משפטי למס הכנסה וכן כנציב מס הכנסה ומיסוי מקרקעין. במסגרת הרצאתו הוא יעשה סקירה על מה קרה בעשורים האחרונים במערכת המס. השינויים הגדולים שעברה המערכת והקשר שלה לכלכלת ישראל וקדום מדיניות האוצר: החוקים המשתנים, מתן הנחות ומחיקת מיסים, מחסור בקו מנחה במדיניות.  עו”ד דורון לוי יציע מהי המדיניות הרצויה, איך ואיזה תיקונים צריך לעשות על מנת להשיג עוצמה כלכלית וגם תוך כדי התייעלות נוספת בתפקוד המערכת.

במסגרת הכנס גם ירצו טובי המומחים בתחום המיסוי אשר יעבירו שבע הרצאות של ידע וניסיון מעשי בתוכנית מקצועית, עשירה ומגוונת: דורית גבאי, רו”ח, לשעבר סגנית למנהל מיסוי מקרקעין, תרצה על הפטור במכירת דירת מגורים בישראל לפי החוק העיקרי, הוראת שעה, יישומים, סייגים במכירת דירת מתנה, דירה שמחירה מזכויות בנייה; עו”ד אבי גורמן, מרצה בקריה האקדמית קריית אונו ממשרד עורכי הדין גורמן-קמחין, ירצה על פסיקה והוראות ביצוע במס הכנסה ; עו”ד זיו שרון, ירצה על מע”מ – פסיקה והנחיות מקצועיות; עו”ד דורון לוי, אשר כיהן בתפקידי מפתח באוצר, ירצה על מדיניות המסים בישראל – לאן?; רו”ח ועו”ד אמיר אורגד ירצה בנושא מיסוי מקרקעין – סקירת חמישה פסקי דין והוראות ביצוע; וההרצאה האחרונה תערך יחד עם חלק מהמרצים ותועבר על ידי דורית גבאי, אשר תרצה על הממשקים בין מס הכנסה ומיסוי מקרקעין – יישומים בשטח.

דורית גבאי, מפיקת הכנס, מרצה ויועצת מס בכירה מספרת: “אני מברכת על קיום הכנס, מאחר והוא מעניק כלים פרקטיים וידע יקר לאנשי המקצוע בנוגע למדיניות המיסוי בישראל. העדר מדיניות מס מביאה את העסקים להיות מבולבלים, עיוורים, טועים ומתחסלים. שיעורי המס הגבוהים יוצרים עיוות וסטייה מהגיון. אנשי עסקים שעובדים, צומחים ומתרחבים וכפועל יוצא מכך מרוויחים יותר, נענשים במיסים גבוהים, חדשים, שאינם מוצדקים מבחינה כוללת. מדיניות מסים שמעמיסה את החוליים של החברה, על בעלי העסקים, לכאורה, מניבה כסף, אך בפועל – עסקים קורסים, מסתבכים, נגררים לבתי משפט על ידי המדינה במשך שנים, מבזבזים אנרגיות ובמקום לייצר, הם מחפשים דרכים ויועצים להפחתת מיסים. ידע הוא כוח! שיתוף הידע, הניסיון ותובנות מקצועיות עם העמיתים נותן כוח לכולנו, כי יחד נוכל להנהיג שינויים מרחיקי לכת במדינתנו”.

*שעות הכנס: 08:30 – 17:00
מיקום הכנס: שדרות ירושלים 39, תל אביב יפו, אולם הכנסים.

למידע נוסף והרשמה לחצו כאן>>

חזרה לחדשות ועדכונים

אני רוצה להשאיר פרטים ושיצרו איתי קשר