תיאטרון

“פרינג’טיוב” של מפעל הפיס מביא את יצירות התאטרון מן השוליים לקהל הרחב

מועצת הפיס לתרבות ולאמנות יוצאת בימים אלו ביוזמה חדשה: תחרות הפייסבוק “פרינג’טיוב”, שמטרתה לעודד את יוצרי הפרינג’ בארץ ליצור ליצירותיהם טריילרים, שיקדמו את יצירתם בקרב הקהל הרחב.

אחד הפרויקטים הבולטים של מועצת הפיס נקרא “במה אחרת“, במסגרתו מממן מפעל הפיס העלאת הצגות  פרינג’ ביישובים ברחבי הארץ, בדגש על יישובים בפריפריה, במטרה לחשוף את היצירה האיכותית בתחום הפרינג’ בפני קהלים חדשים. לאור הצלחתו של הפרוייקט החליטו במועצה לאחרונה להרחיב את תמיכתה בתאטרון הפרינג’ ולצאת כאמור בתחרות ה”פרינג’טיוב”.

במסגרת התחרות, יוזמנו יוצרים מתחום זה להעלות טריילרים להצגותיהם, באורך של עד 2 דקות, לאפליקציה בפייסבוק. לאחר מכן, ועדת שיפוט מקצועית תבחר את הטריילרים המוצלחים ביותר. בין חברי הועדה: ענת רדנאי, מפיקה עצמאית ומנהלת פרויקט במה אחרת (פרינג’ בפריפריה) של מפעל הפיס, עמית גל, מוביל קמפיינים למימון המונים, פרסומאי ומנחה סדנאות יצירתיות ואמיתי יעיש, שחקן מורה ויוצר בינתחומי.

חברי הועדה יקבעו את הזוכים במקומות הראשון, השני והשלישי, כאשר הזוכה במקום הראשון יזכה בחבילת פרסום בשווי של עד 10,000₪, הזוכה במקום השני יזכה בחבילת פרסום בשווי של עד 5,000₪ והשלישי בחבילת פרסום בשווי של עד 3,000₪. בנוסף, הטריילרים הזוכים ופרטי יוצריהן, יזכו לחשיפה בפייסבוק, באתר האינטרנט של מפעל הפיס ובאמצעי מדיה נוספים.

גם הגולשים בתחרות שאינם יוצרים מתחום הפרינג’ מוזמנים להשתתף בתחרות ולכתוב את המלצותיהם לטריילרים שאהבו במיוחד, כאשר כותבי ההמלצות המשכנעות ביותר- יזכו בפרסים.

“אחת הבעיות המרכזיות בקרב יוצרי תיאטרון הפרינג’ היא חוסר היכולת של היוצרים לקדם שיווקית את ההצגה עליה עמלו וטרחו” מספרת דולין מלניק, מנהלת  מועצת הפיס לתרבות ואמנות. “כך נוצר מצב שאף אם הצליחו להעלות מופע מוצלח ומעניין, הקהל הרחב אינו מודע לקיומו של אותו מופע. אנו רוצים לעזור ליוצרים ולתת להם את הכלים על מנת לקדם את יצירתם ולהביא אותה לקהל הרחב”.

התחרות החלה בימים אלו ותמשך עד 20  בנובמבר 2013

לעמוד התחרות בפייסבוק לחצו כאן>>

חזרה לחדשות ועדכונים

אני רוצה להשאיר פרטים ושיצרו איתי קשר