מגזין the squeeze

הטכנולוגיה החדשה שהופכת משטחים למסכי טאץ’

דימוי באדיבות: seanbonner

חוקרים מאוניברסיטת נניאנג בסינגפור הדגימו לאחרונה מערכת חדשה אשר ביכולתה להפוך כל משטח, מחלונות ועד שולחנות ביתיים למסכי מגע אינטראקטיביים. הטכנולוגיה החדשה נקראת Speech Touch או Acoustic Tangible Interfaces for Next Generation Applications והיא עושה שימוש בחיישנים בעלות נמוכה המזהים ומודדים את הויברציות הנוצרות על ידי היד והאצבעות כאשר אלו באות במגע עם משטח, בין אם מדובר במשטח זכוכית, עץ, אלומיניום או אפילו לוח מחיק.

באמצעות שימוש באלגוריתם אשר ]ותח במיוחד לצורך כך, הויברציות הנוצרות באמצעות מגע במשטח כלשהו יכלות להיות מתורגמות בקלות לפקודות, אשר מוזנות בתורן אל המחשב. כאשר חיישני הויברציות מצוותים עם מצלמת אינטרנט פשוטה, המערכת יכולה להתאים ויברציות לתנועת אצבע או יד אינדיבידואלית ולשעתק את אופרציית 10 נקודות המגע המרובות הסטנדרטית בה משתמשים כמעט כל הטבלטים והמחשבים בעלי מסך המגע כיום.

יתרה מכך, המערכת יכולה גם להיות מותאמת למכשירים קיימים בבית, כמו טלויזיה ולרהיטים אחרים בבית. המשמעות היא שעם הוספת רק כמה רכיבים אלקטרוניים לבית, כל שולחן אוכל יכול להפוך לטבלט הגדול בעולם.

“המערכת החדשנית שלנו יכולה להפוך משטחים כמו שולחנות עץ, אלומיניום, פלדה, זכוכית וכל סוג של פלסטיק למסכי מגע בעלות נמוכה. המשמעות היא שבעתיד נוכל כולנו לשחק במשחקי מחשב או לשרטט סקיצות על קירות או חלונות, מכיוון שכמעט כל משטח יכול להפוך לרגיש למגע בשימוש במערכת”, כך מספר פרופסור אנדי קונג מהאוניברסיטה על הטכנולוגיה החדשה. STATINA (ראשי התיבות של שמה הארוך של הטכנולוגיה) היא ההתגלמות של עבודת המחקר מהשנים האחרונות של פרופסור קונג. הטכנולוגיה כבר זכתה במספר פרסים, מהווה בסיס למספר רב של מחקרים מדעיים שפורסמו בנושא והיא הבסיס לאפליקציות הרשומות כפטנט. הפרופסור וצוות המחקר שלו עובדים כעת על הפיכת המצאתם למוצר מסחרי באמצעות פיתוח מערכת קומפקטית יותר והרחבת יכולותיה, כך שיכללו גם מעקב אחר מגע האצבעות ותנועות stylus באמצעות שימוש במצלמות אופטיות.  

לכתבה המלאה במגזין the squeeze לחצו כאן>>

חזרה לחדשות ועדכונים

אני רוצה להשאיר פרטים ושיצרו איתי קשר