מגזין האינטרנט The Squeeze

ענק ההוצאה לאור Condé Nast פותח מכללה לאופנה ועיצוב בלונדון
צילום באדיבות: מגזין The Squeeze

בית ההוצאה לאור Condé Nast, חברת האם של כמה ממגזיני האופנה החשובים והגדולים ביותר בעולם, ביניהם Vogue, GQ ו- Vanity Fair, פתח מכללה לאופנה במרכז לונדון.

מוסד הלימודים אשר נקרא The Condé Nast College of Fashion and Design, פתח את שעריו למקבץ הראשון של תלמידים מ-23 מדינות מסביב לעולם. המכללה מציעה שני מסלולי לימוד: מסלול לימודים בן שנה אחת המעניק תעודת “Vogue Fashion Foundation” ומסלול בן 10 שבועות המעניק תעודת גמר באופנה.

לסטודנטים בשני המסלולים מובטחת סריקה כוללת של עולם האופנה, שמטרתה להבטיח להם עבודה בתעשייה לאחר סיום הלימודים.

סוזי פורבס, העורכת לשעבר של “Easy Living” נבחרה לכהן כמנהלת הראשונה של המוסד הלימודי. “מסלולי הלימוד נועדו לטפח ולהרחיב את היכולות הקריאטיביות והתקשורתיות של הסטודנטים, בהקשר הרחב יותר של תעשיית האופנה”, כך לפי פורבס, ומועמדים המעוניינים להתקבל ללימודים ידרשו להפגין “עניין והבנה בדיסיפלינות ויזואליות”, מחקר, כתיבה ויצירתיות ולהתעניין בעולם האופנה והעיצוב.

עלות מסלול הלימודים המתפרש על פני 10 שבועות עומד על6,600 פאונד(כ-10,000$), לא כולל מע”מ ואילו המסלול הארוך יותר (המתפרש על פני שלושה סימסטרים של 10 שבועות כל אחד) יעלה19,560 פאונד(כמעט 30,000$) לא כולל מע”מ.

זה בהחלט לא המוסד ללימודים גבוהים היקר ביותר בשוק. בבית הספר למשפטים של הארוורד, גובה שכר הלימוד עומד על כמעט 50,000$, לפני הוצאות מחיה. גם בעולם האופנה ישנם בתי ספר יוקרתיים, כמו ה-Institute of Technology בניו יורק, שגובה שכר הלימוד בו עומד על 25,788$ לשנה לסטודנטים שאינם מניו יורק.

סטודנטים הרוצים ללכת בעקבותיהם של אלכסנדר מקווין, ריקרדו טישי וכריסטופר קיין יכולים לפנות לבית הספר Central Siant Martins. עלות מסלול הלימודים בו לשנתיים היא12,900 פאונדלשנה הראשונה ו-7,700 פאונדלשנה השניה, לסטודנטים מחוץ לאנגליה.

נשיא Condé Nast, ניקולס קולרידג’ ומנכ”ל Condé Nast בריטניה, משוכנע שהחברה יכולה לחולל שינוי: ” Condé Nast ממוקמת היטב וביכולתה להכנס לתחום החינוך, עם האוטוריטה שלה והמומחיות, המושקעים היטב במותג Vogue”, כל הוא סיפר בראיון למגזין Vogue. “מסלולי הלימוד שלנו מציעים גישה שאין שניה לה לתעשייה הקשה להשגה הזו”, מוסיפה פורבס.

לכתבה המלאה במגזין האינטרנט The Squeeze לחצו כאן>>

חזרה לחדשות ועדכונים